Ledger Nano S Donanım Cüzdanı İncelemeleri 2020

Ledger Nano S’in özellikleri

Boyut (cm)5,7 x 1,7 x 0,9
Ağırlık16,2 gr.
EkranOLED
Girişİki düğme
BağlantıKablolu (micro USB)
PilMevcut değil
Uyumluluk64-bit masaüstü bilgisayarlar (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux), ARM işlemciler hariçAndroid 7+ akıllı telefonlar
Desteklenen coinler ve tokenlar~1200+
GitHubhttps://github.com/LedgerHQ
ledger nano s'in görüntüsü

Kutuda neler var?

 • Ledger Nano S
 • USB kablosu
 • 3 adet kurtarma cümlesi not kağıdı

Ledger Nano S’e genel bakış

Ledger Nano S cebe rahatça sığan kompakt bir cihaz ve tasarımı standart bir USB belleği anımsatıyor. İlk kurulumun kolay ve sezgisel olmasıyla ilk kez donanım cüzdanı kullanacak kişiler için bile uygun hale geliyor.

Bir Ledger aygıtında kripto birikimlerini yönetmenin en kolay yolu Ledger Live. Bu program hem masaüstünde hem de mobil telefonda kullanılabiliyor fakat mobil uygulama yalnızca Android cihazlar için mevcut. Bağlantı için, bir tarafında micro-USB girişi ve diğer tarafında dişi USB girişi olan üçüncü parti bir OTG (on the go) USB kablosu gerekiyor.Ledger Live, bakiye kontrolü ya da varlık almak ve göndermek gibi kendisinden beklenen tüm standart işlevleri sunuyor. Fakat bunun yanı sıra SegWit işlemleri, borsa entegrasyonları ve uzatılmış açık anahtarın (xpub) dışa aktarılması gibi ileri seviye özelliklere de sahip. Ledger Nano S aynı zamanda Binance DEX tarafından da platform üzerinde destekleniyor. Birçok varlık Ledger Live üzerinden yönetilebilse de, bazı coinler için üçüncü parti cüzdan yazılımlarının kullanılması gerekiyor.

Ledger Nano S’in küçük dezavantajlarından biri flash belleğinin görece düşük kapasiteye sahip olması. Eğer bir kripto para ile işlem yapmak isterseniz bunun için özel bir uygulama kurmanız gerekiyor. Her bir coin ayrı bir uygulama gerektirdiği için de aynı anda yalnızca birkaç tane uygulama kurulabiliyor. Bir uygulamayı kaldırmanın anahtarlarınızı ya da fonlarınızı etkilemeyeceğini belirtmek de önemli. Fakat uygulamayı tekrar yükleyene kadar bu hesapla işlem yapmanız mümkün olmuyor. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.


Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance üzerinden Bitcoin alabilirsiniz!


Ledger Nano S’in artıları ve eksileri

Artıları

 • Tüm büyük blokchainleri ve birçok tokenı destekliyor.
 • Kullanımı kolay.
 • Coin eklemek hızlı ve sezgisel.
 • Farklı dilleri destekliyor.
 • Uygun fiyatlı.
 • Ledger, 2014 yılından bu yana faaliyet gösteren köklü bir şirket.

Eksileri

 • Aynı anda yalnızca birkaç tane uygulama kurabilirsiniz.
 • Ledger Nano X’e kıyasla daha az mobil dostu.

Ledger Nano S’in fiyatı

Ocak 2020 itibariyle, Ledger Nano S 59 USD’ye satılıyor.  

Donanım cüzdanlarının her zaman için doğrudan üreticiden satın alınması önerilir. İkinci el donanım cüzdanı satın almak özel anahtarların ele geçirilmesi riski yaratır. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Son fikirler

Ledger Nano S uygun fiyatı ve kullanım kolaylığı ile en başarılı donanım cüzdanlarından biri. Yeni versiyonu Ledger Nano X daha fazla özellik sunsa da daha yüksek bir fiyata sahip. Ledger’ın sağlam güvenlik geçmişiyle Nano S, düşük fiyatlı alternatifler arasında iyi bir tercih olmayı sürdürüyor.

Özetle Ledger Nano S, portföylerini uygun fiyatlı basit bir donanım cüzdanıyla korumak isteyenler için ideal bir tercih olabilir.

Kaynak: Binance