Launchpad Katılımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Launchpad Katılımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Launchpad Katılımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Nasıl katılabiliriz? Yeni format nasıl işliyor?

  • 1. Adım: Katılım limitinizi hesaplayın.

Katılım limitiniz, belirtilen günler zarfındaki ortalama BNB bakiyenize göre belirlenecektir. Bu süre zarfında BNB’lerinizi stake etmeniz veya BNB’lerinizle ek bir şey yapmanız gerekmez.

  • 2. Adım: BNB tahsis edin.

Katılım limitiniz belirlendikten sonra, Launchpad Tokenlerini almak için katılım limitinize kadar dilediğiniz miktarda BNB tahsis edebilir ve kilitleyebilirsiniz.

  • 3. Adım: Hesaplama

BNB tahsis etme süresi sona erdikten sonra yaklaşık 1 saat boyunca her kullanıcıya dağıtılacak token miktarını hesaplayacağız.

  • 4. Adım: Launchpad tokenleri için BNB’nin düşülmesi

Her kullanıcıya dağıtılacak nihai token miktarı belirlendikten sonra, kilitli BNB’lerinizin bir kısmı Launchpad tokenleri için düşülecektir. Geri kalan BNB’leriniz ve Launchpad tokenleriniz otomatik olarak Spot Cüzdanınıza aktarılacaktır. 

2. Launchpool veya BNB Vault içerisinde bulunan BNB’lerim katılım limiti hesaplamamda sayılacak mı?

Evet, ortalama BNB hesaplaması önceki Launchpad çekiliş formatı ile aynıdır. BNB’lerinizi Launchpool veya BNB Vault içerisinde tutabilir ve tuttuğunuz miktarların katılım limitiniz içerisinde sayılmasını sağlayabilirsiniz. BNB bakiyelerinin kaydedileceği tüm hesapların listesi için lütfen buradaki makaleye bakın. 

3. BNB’lerimi ne zaman tahsis etmem gerekiyor?

Kullanıcılar BNB’lerini yalnızca katılım dönemi sırasında tahsis etmelidir. Bu dönem, BNB ortalaması hesaplama döneminden sonradır. Her dönemin tarihleri ve süreleri için lütfen projenin sayfasına veya duyurusuna bakın. 

4. Kullanıcı başına üst limit ne anlama geliyor?

Üst limit, her kullanıcının alabileceği maksimum Launchpad token miktarı anlamına gelmektedir. Tahsis edebileceğiniz maksimum BNB miktarı anlamına GELMEZ. Uygulanmakta olan üst limit hakkında ayrıntılı bir örnek için lütfen buradaki makaleye bakın.

5. BNB’lerim, günlük ortalama BNB hesaplama aşamasında kilitlenir mi?

Hayır, BNB’leriniz hesaplama dönemi sırasında burada listelenen, kabul edilen hesapların herhangi birinde bulunabilir ve kilitlenmez. 

6. Tahsis ettiğim BNB’ler katılım dönemi sırasında nerede kilitlenir?

BNB’leriniz, tahsis etmenizin ardından katılım dönemi sırasında ayrı bir Launchpad cüzdanı içerisinde kilitlenir. Tahsis etmenizin ardından BNB’lerinize erişemeyeceğiniz konusunda endişeleniyorsanız BNB’lerinizi katılım dönemi içerisinde dilediğiniz zaman kilitleyebilirsiniz. Son 30 dakika bile kabul edilmektedir.

7. BNB’lerimi Launchpool veya BNB Vault içerisindeyken de tahsis edebilir miyim?

Katılım limitinizin hesaplanması sırasında BNB’lerinizi Launchpool veya BNB Vault içerisinde bırakabilirsiniz, ancak BNB’lerinizi katılım dönemi sırasında fiili olarak tahsis etmek için Launchpool ve/veya BNB Vault’tan spot cüzdanınıza aktarmanız gerekecektir.

8. Tahsis edebileceğim minimum BNB miktarı ne kadar?

Tahsis edilebilecek minimum BNB miktarı 0,1 BNB’dir. 

Kaynak : Binance