Trezor Model T Donanım Cüzdanı İncelemeleri 2020

Trezor Model T’nin özellikleri

Boyut (cm)6,4 x 3,9 x 1,0
Ağırlık22 gr.
EkranRGB LCD (240 x 240 piksel)
GirişDokunmatik ekran
BağlantıKablolu (USB-C)
PilMevcut değil
UyumlulukAndroid, Linux, Windows 8+, macOS 10.11+
Desteklenen coinler ve tokenlar1000+
GitHubhttps://github.com/trezor/trezor-firmware
trezor model t'nin görüntüsü

Kutuda neler var?

 • Trezor Model T cihazı
 • Trezor’ı oturtmak için manyetik stand
 • Başlangıç kılavuzu
 • Kurtarma cümlesi not kağıdı
 • USB A – USB C dönüştürme kablosu
 • Çıkartmalar

Trezor Model T’ye genel bakış

Trezor One kullanıcıları için Model T hem farklı hem de tanıdık gelecektir. Model T, önceki modele kıyasla belirgin şekilde daha büyük fakat hala avucunuza rahatça sığacak kadar da küçük.

En büyük fark, önceki modelde yer alan siyah beyaz ekran ve iki tuşun yerine gelen renkli dokunmatik ekran. Aynı zamanda SD kartlar için de destek eklenmiş fakat bu özellik henüz bir amaca hizmet etmiyor.Şimdilik, geleneksel kurtarma cümlesi yedeklemesinin yapılması halen gerekli. Cihaz rastgele 12 kelime yaratıyor ve bu kelimelerin not edilmesi ve güvenli bir yerde saklanması gerekiyor. Trezor’la ilgili bir sorun olması durumunda kullanıcılar fonlarına erişmek için bu kelimeleri kullanabiliyor. Yedekleme yapılmaması durumunda coinlere erişimin mümkün olmayacağına dikkat etmek önemli.Trezor Model T, binlerce coini ve tokenı destekleyen açık kaynaklı bir yazılım kullanıyor. Kullanıcılar fonlarını şirketin web portalından ya da üçüncü parti masaüstü ve mobil uygulamalardan yönetebiliyor. Ek özellikler isteyen kullanıcılar (örn. çoklu imza Bitcoin işlemleri), henüz Trezor portalında sunulmayan işlevlere Electrum gibi popüler cüzdanlarla ulaşabiliyor.

İki aşamalı doğrulama kullananlar giriş yaparken cihazı U2F standardına uygun bir ek güvenlik katmanı olarak kullanabiliyor. Cihaz buna ek olarak şifre yöneticisi olarak da hizmet ediyor. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.


Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance üzerinden Bitcoin alabilirsiniz!


Trezor Model T’nin artıları ve eksileri

Artıları

 • Birçok farklı platform ve uygulamada kullanılabiliyor
 • Birçok bireysel blockchaini ve farklı tokenı destekliyor
 • Açık kaynaklı yazılım
 • Küçük ebatları

Eksileri

 • Fiyatıyla piyasadaki daha pahalı cihazların arasında yer alıyor
 • Ekranda yazmak zor olabiliyor
 • Şu anda SD kart girişi bir amaca hizmet etmiyor

Trezor Model T Fiyatı

Şubat 2020 itibariyle Trezor Model T’nin fiyatı 169.99 USD.

Güvenlik bakımından donanım cihazı yalnızca üreticiden ya da resmi satıcılardan satın alınmalıdır. Cihazı kullanmadan önce paket üzerinde oynama yapılmadığından emin olmanız önemlidir.

Son fikirler

Trezor Model T, orijinal modelin yolundan gidiyor. SatoshiLabs 2018 yılında Trezor One’ın birçok özelliğini geliştiren bu yeni donanım cüzdanını piyasaya sürdü. Model T renkli dokunmatik ekranı ve binlerce coini desteklemesiyle modern bir kripto cüzdanından beklenebilecek çoğu özelliği kullanıcılara sunuyor.

Trezor Model T, donanım cüzdanına biraz daha yüksek bir bütçe ayırabilecek kullanıcılar için minimalist alternatiflerine kıyasla çok daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Kaynak: Binance