Pınar Ayhan’ın üçüncü müzikal belgeseli “Dinle Çocuk”, 24 Ekim’de Ankara’da!

Cumhuriyetin ilk genç nesli, yani kurtuluşun ve kuruluşun tanıkları, koşar adım aydınlanma yoluna girmişlerdi. Çullara sarılmış mermiler ile yan yana yatan; çığlıkları ile uyuyanları uyandıranlardı onlar… Zaferin kıymetini şehit analarından, babalarından ötürü en iyi bilen nesildi o nesil… Çok çalışacak, çok üreteceklerdi. 

Peki ya yepyeni ülkenin Cumhuriyete doğmuş çocukları ne yapacaktı? 

DİNLE ÇOCUK!

GEÇMİŞ GELECEĞE FISILDIYOR…

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Pınar Ayhan’ın üçüncü müzikal belgeseli “Dinle Çocuk”, 24 Ekim’de Ankara’da; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında  İstanbul’da yapacağı ilk gösterimlerle ilk kez izleyiciyle buluşuyor… 

? 24 Ekim Pazar 19:00

❗ Nazım Hikmet Kültür Merkezi / ANKARA

❗ PASSO VE BİLETİX

❗ Toplu Bilet ve İrtibat No: 0 (532) 654 74 43

? 29 Ekim Cuma 20:30

❗ Zorlu PSM / İSTANBUL

❗ PASSO

❗ Toplu Bilet ve İrtibat No: 0 (532) 654 74 43

Bu eserde Afife Jale’den Şerife Bacı’ya, Tunalı Hilmi’den Mahmut Sadi’ye, Rauf İnan’a, İstanbul’dan İnebolu’ya, Çifteler’den Ankara’ya, yüz yıllık hikâyeler yer alıyor… 

Tarih anlatıcısı Pınar Ayhan’a sahnede Evren Kalaycıoğlu yönetimindeki canlı orkestra ile birlikte, bu kez genç oyuncu ve şarkıcı  Elif Yoldaş eşlik ediyor. 

Baha Yapım tarafından sahneye konan “Dinle Çocuk” müzikal belgeselinin dönem araştırma, metin yazımı, müzik seçimi, dekor planlama ve genel yönetmenliği Pınar Ayhan tarafından gerçekleştirildi. Gösterinin müzik direktörü Evren Kalaycıoğlu, çalınan tüm müzikal eserlerin düzenmelerini yaptı. Ayrıca eserdeki özgün şarkıların söz ve bestesi Deniz Koray Tunçel’e ait… Ekranda izleyeceğiniz görsellerin araştırma ve seçimini Esra Yaldızyaparken, özgün illüstrasyonlar Müjde Boşut ve Fatih Matto, afiş ve poster tasarımı ise Önder Gürkan tarafından hazırlandı. Kostümler Hafize Ayık tarafından tasarlandı. Ses ve teknik yapım Delta Müzik, Işık Tasarımı Mustafa Bal tarafından gerçekleştiriliyor.