Geleceğe Atılan Adımda Yaşam Felsefesi

Yazar: Aybüke Yetim
[email protected]

Sağlıklı bir hayat için neler yapıyoruz?

Okul ,iş, proje çalışmaları kendi sorumluluklarımızın bizlere getirmiş olduğu tempomuz varken insanlarımız kendilerine yeterli vakit ayıramamaktadır. Peki bir de şu açıdan düşünelim gün bize 24 saat haftada 7 gün var yani 7/24 vaktimiz olduğuna bizler kendimize eğer istersek dinlenme vakti de ayırabiliriz . Sizlere bu sayımız da ki yazım da kaliteli bir hayatı kendinize nasıl bir adım atarak izleyebileceğinizi yazmak istedim.

Kaliteli Bir Hayat İçin Öneriler;

1-Stres yaratacak olaylardan kendinizi uzak tutun.

2-)Spor yaparak ruhunuzu besleyin.

3-)Sağlıklı beslenmenize özen gösterin.

4-)Hayatınız için başarıları elinizde tutmaya özen gösterin.

5-)Moda tarzınızı kendi stilinize göre yeniden tasarlayın.

6-)Asla negatif duygulara hayatınızda yer vermeyin.

7-) Yoğun çalışma temponuz varsa bile en az bir günü kendinize ayırabilecek vakit ayırmasını bilin.

8-)Kendinize özen gösterin ve daima doğru olan yaşam prensiplerini yaşamınıza uygulayın.

9-) Hayatın mantıklı kararlarını kendinize yansıtarak yaşam stili oluşturun.

10-)Kendi kararlarınızdan asla vazgeçmeyin önemli olan sizsiniz ve yaşamın size sunacağı pozitif enerji ile güne başlamayı prensip haline getirin.

İşte bu 10 Altın kuralları hayatınıza yansıtabilmeyi bilirseniz daima başarılı ,mutlu, prensip sahibi insanlar olursunuz. Hayat aslında oldukça başarılı olduğunuz zaman size pozitif yanlarını sunuyor. Bunu her ne kadar bazı insanlar görmek istemese bile yürekten inanın hayat gerçekten aslında başarılı olup ayaklarınızın üzerinde sağlam olarak durabildiğiniz zaman sizi daima zirveye taşıyacaktır.

UNUTMAYIN; Hayat felsefenizi daima yüksek seviyede ve kaliteli olursa; Daima hayat boyu hem kazançlı hem başarılı hem de kendi kalitenizi oluşturmayı başardığınız için daima seçilen insanlar arasında yerinizi korumaya devam edersiniz.

Kaynak: Boss Life Dergi