BMW’DEN YENİ TASARIM DİLİ BMW 3 SERİSİ 2019

Paris Motor Show 2018’de birçok markanın iddialı modelleri ve konsept otomobilleri dünyaya tanıtılmaya devam ediliyor. BMW de çok beklenen, hatta ortaya çıkan

sızıntı görselleriyle yarattığı heyecan seviyesi daha da yükselen Yeni BMW 3 Serisi’ni sonunda tüm detaylarıyla tanıttı.

BMW 3 Serisi’nin 7. neslini temsil eden G20 gövde kodlu bu yeni seri, yepyeni bir tasarım diline, daha da geliştirilmiş sportif becerilere, uzaktan kontrol gibi ileri teknolojilere sahip ve yollara 2019’un ilk çeyreğinde çıkmaya başlayacak.

Yeni bir tasarım dili derken BMW neyi kastediyor? Net çizgiler ve kıvrımlarla vurgulanan modern ve estetik görüntülü otomobil, böylece hem sportif hem de heyecan verici bir ruha kavuşmuş. Model ayrıca, Advantage, Sport Line, Luxury Line ve M Sport donanım seçenekleriyle kişiselleştirilebilme özelliği taşıyor.

Yenilikler arasında standart olarak sunulan tamamen LED farlar, yeni süspansiyon teknolojisi, rijitliği artırılan gövde, geliştirilen şasi geometrisi ve 0.26’dan 0.23’e indirilen rüzgar direncini sayabiliriz. Yeni BMW 3 Serisi ayrıca tekerleklerinin genişleyen iz açıklığı, azalan ağırlığı, daha da aşağı çekilen ağırlık merkezi ve 50:50 oranındaki ön/arka ağırlık oranı ile segmentindeki en sportif sürüş hissini sunma konusunda çok iddialı.

Seride güçleri 150 bg ile 265 bg arasında değişen ikisi 6 silindirli, dördü 4 silindirli dizel ve benzinli motor seçeneklerinin yer aldığı 6 farklı motor seçeneği bulunacak. Ayrıca Yeni BMW 3 Serisi’ne kısa bir süre sonra, yüksek performans sunan M Performance versiyonu ile bir de hibrit versiyon eşlik edecek.

Yeni BMW 3 Serisi’nin iç mekanı da tamamen sürücü odaklı olacak biçimde baştan yaratıldı. Orta konsolunda çok daha modern kumanda tuşları, yüksek kalitede malzemeler yer alırken arka görüşü ve arka koltuklarda sunulan diz mesafesi de önemli ölçüde artırıldı. Bagaj kapasitesi ise 480 litreye ulaştı.

Serinin teknolojik özellikleri arasında aktif güvenlik sistemleri ile otomobilinize akıllı telefonunuzu kullanarak giriş ve çalıştırma olanağı sunan BMW Digital Key sistemi dikkat çekiyor. Dünyanın en geniş kapsamlı otomobil içi sesli komut sistemi BMW Akıllı Kişisel Asistan da Yeni BMW 3 Serisi ile tercih edilebilecek seçeneklerden biri.

Yeni BMW 3 Serisi’nin tüm bu heyecan verici detayları ve yenilikleriyle Türkiye’de tanışma randevumuz ise 2019’un ikinci çeyreğinde gerçekleşecek.

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here