Avrupa’da Sakin Bir Deniz Tatili!

Dünyanın en güzel plajlarından bazıları Avrupa sahillerinde bulunuyor. Bu yaz deniz tatilinizi farklı bir rotada yapmayı düşünüyorsanız turist kalabalıklarından uzaktaki bu büyüleyici alternatiflere bayılacaksınız.

Dünyanın en güzel plajları dendiğinde akla genelde uzak ülkeler ve tropik adalar gelir, oysa Avrupa kıyılarında da masmavi sularıyla büyüleyen muhteşem plajlar var. Yaz tatili planları listenizde bir deniz tatili bulunuyorsa ve her zamankinden farklı bir yer deneyimlemek istiyorsanız Avrupa’nın bu sakin, gözlerden uzak ve büyüleyici plajlarına mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Cala Tonnarella, Sicilya, İtalya

Kabalık plajlardan hoşlanmıyorsanız Sicilya’daki Zingaro Doğa Koruma Alanı’nda bulunan Cala Tonnarella’ya bayılacaksınız. Bu minik plajın göz kamaştıran mavi tonlarındaki suları ve bembeyaz kumları çok fazla ziyaretçi çekmiyor. Bunun sebebi ise plaja otomobille ulaşmanın mümkün olmaması. Yürüyüş yaklaşık bir saat sürüyor anca sonunda nereydese tamamen size ait büyüleyici bir plajla buluşuyorsunuz.

Praia de Albandeira, Algarve, Portekiz

Portekiz’in Algrave bölgesine akın eden turist grupları birçok plajı da dolduruyor. Şemsiye, şezlong, bar gibi alışıldık plaj hizmetlerinin bulunmadığı bu minik koy ise gözlerden uzak bir yerde. Praia de Albandeira’da bunların yerine altın ışıltılı kumlar, kristal berraklığında sular ve doğal kaya havuzları sizi bekliyor. Suları her zaman durgun olan bu plaj şnorkel yapmak için de ideal.

Cala Macarella, Minorka, İspanya

Mayorka ve Ibiza’nın kalabalık plajlarından hoşlanmıyorsanız, onların yanıbaşındaki Minorka Adası’nın huzurlu kıyılarını tercih edebilirsiniz. Cala Macarella da yalnızca yürüyerek ulaşabileceğiniz plajlardan. Ancak sularının berraklığı ve yumuşacık kumlarıyla burası mutlaka görmeniz gereken güzellikte.

Navagio Beach, Zakynthos, Yunanistan

Yunanistan’ın yüzlerce güzel plajının arasından muhteşem kumları, falezlerinden sunduğu gerçeküstü manzarası ve elbette ortasında duran gemi enkazı ile sıyrılan Navagio Beach, Zakynthos Adası’nda bulunuyor. Bu minik koya yalnızca teknelerle ulaşılabiliyor. Kumlarında güneşlenmek ve turkuaz sularında serinlemekten vakit bulursanız tepedeki manastıra tırmanıp bu güzelliği bir de kuş bakışı görmenizi mutlaka öneririz.

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here