Yaz Tatilinde Serinlik Arayanlara “Mandarin Oriental Cenevre”

Hava sıcaklıkları gittikçe yükselirken, insanlar da bu sıcak yaz günlerini değerlendirmek için tatil arayışlarına devam ediyorlar.

Bu tatil seçeneklerinde de çoğunlukla deniz kenarlarında bulunan ünlü beldeler tercih ediliyor ki insanların yaz aylarında denizin ve güneşin tadını çıkarmak istemesi gayet doğaldır, diye düşünüyorum. Ancak, bazıları da sıcak yerler yerine, daha çok dağlık tatil merkezlerine ya da çok sıcak olmayan kentlere doğru kaçmak isterler, değil mi?

Eğer aşırı sıcaklardan siz de hoşlanmıyorsanız, eminim ne demek istediğimi hemen anlamışsınızdır. Zira sıcağı sevmeyen kişiler için, deniz kenarında bulunan tatil mekanları gerçekten can sıkıcı olmaktadır. Yüzyıllarca geleneğimiz içerisinde bulunan, şehir yaşantısına geçmeyle terk edilen, Anadolu’nun bazı yerlerinde hala devam ettirilen yayla geleneğini duymuşsunuzdur. Bu geleneğin oluşmasında öncelik bu aylarda bulunabilecek gür çayırlar olmuştur tabi ki. Ama insanlar sadece hayvanları için mi bu geleneği yıllarca sürdürdüler sizce.

Yazın kavurucu bozkırında serinlemek ve bir nebze dinlenmek için, en büyük gözdeleri oldu yayla göçü. Yani kısaca insanlar, sadece günümüzde değil eskiden beri yaz aylarında serinlemek için çeşitli arayışlar içinde oldular. Sizlere bugünkü yazımızda yukarıda anlattıklarımızla doğru orantılı oldukça güzel bir tatil mekanı önerisinde bulunacağız. Bu yazı, tatil hususunda deniz, kum, güneş üçlüsünden ölesiye kaçan kişiler için oldukça uygun olacaktır. Zira birazdan sizlere denizi olmayan bir kentin de nasıl mükemmel mekanlara sahip olabileceğini kanıtlıyor olacağız.

O halde, meraklı okuyucularımızı sabırsızlandırmadan, bu mekanımızın özelliklerini incelemeye başlayalım.

Öncelikle, sizlere sunacağımız otelin adının Mandarin Oriantal Cenevre olduğunu belirtelim. Bu otelin, nerede yer aldığına gelecek olursak; Mandarin Oriental Cenevre, isminden de anlaşılacağı gibi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunmaktadır. İsterseniz, otelin özelliklerine geçmeden daha önce bu kent hakkında kısaca bilgi verelim. Ama her şeyden önce şunu belirtelim, param çok hangi ülkeye gitsem diyenler için kesinlikle bu muhteşem kenti öneririz. İsviçre’nin güneybatısında yer alan Cenevre, İsviçre’nin en kozmopolit şehri olarak bilinmektedir.

İlaveten şehrin içinden geçen Rhone ve Arve nehirleri, şehri daha da güzelleştirmektedir. Avrupa sosyetesinin en gözde kentlerinden biri olan Cenevre; romantik göl gezintileri, şaşaalı alışveriş merkezleri, tertemiz sokakları, lüks kafe ve restoranları, tarihi binaları ve tasarım harikası otelleri ve hepsinin bir arada bulunduğu pahalı caddeleri ile ünlenmiştir. Yani; sakin, huzurlu ve aynı zamanda seçkin bir tatil düşleyenler için Cenevre, kesinlikle bir numaralı tercih olabilecek bir kenttir.

Alpler’in eteklerinde bulunan bu kentte yer alan Mandarin Oriental Cenevre ise Rhone Nehri kıyısında konumlanmış göz alıcı bir oteldir.

Avrupa’da 2. Dünya Savaşı’ndan sonra inşa edilen ilk otel olarak görülen bu otel, aynı zamanda kentin tarihi eserlerinden biri olarak da görülmektedir. Tam 196 adet lüks tasarımlı odası bulunan mekanın 7. katındaki süitleri ise ayrı bir güzelliğe sahiptir.

Zira bu odaların her birinin kendisine ait olan kocaman teraslarından, Rhone Nehri’nin ve Alp Dağları’nın nefes kesici manzaraları tüm ihtişamıyla görülebilmektedir. Ayrıca birçok seçkin restoranı ve modern bir barı bulunan Mandarin Oriental Cenevre’nin en üst katında bir de kral süiti bulunmaktadır. 360 derecelik göl manzarasına sahip olan bu ultra lüks odanın kendine ait bir asansörü bile bulunmaktadır. Kelimenin tam anlamıyla özel hayatınızı özgürce yaşayabileceğiniz bu alan, elbette diğer odalara göre biraz masraflı. Ancak, bu oda birçok seçkin çift ya da Cenevre’ye seyahate gelen iş adamları tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve neredeyse hiçbir zaman boş kalmamaktadır.

Bununla birlikte, otelin 6. Katında bulunan Royal Mandarin isimli süitte; inanın bana, kral süiti kadar eşsiz bir tasarıma ve ayrıcalığa sahip olarak düzenlenmiş. Örneğin; bu odanın da kendisine ait olan bir asansörü, 198 x 203 cm kocaman bir yatağı, özel bir kıyafet odası ve bembeyaz mermerlerle döşenmiş geniş bir banyosu bulunmaktadır.

İlaveten; ağırlıklı olarak şarap ve altın renkleriyle döşenmiş olan odanın ayrıca tam donanımlı bir mutfağı, 8 kişilik bir yemek masası ve krallara layık bir banyosu bulunmaktadır. İşte böyle özellikleri olan Mandarin Oriental Cenevre, 2013 yılında tamamıyla onarılmış ve seçkin müşterilerine hizmet vermeye devam etmiştir. Sonuçta, Cenevre’nin UNOG Palais des Nations, Eglise Russe ve Museum of Natural gibi birçok önemli noktasına da oldukça yakın olarak konumlanmış olan bu otel, Cenevre’nin en gösterişli otellerinden biri olarak görülmektedir.

Hem doğayla iç içe hem de şehrin en merkezi yerinde bulunabileceğiniz bir mekan olarak karşımıza çıkan Mandarin Oriental Cenevre’yi tatil mekanınız olarak seçerseniz, unutulmaz bir tatil yaşayacağınızı garanti edebiliriz. İsviçre’nin en güzel kentlerinden biri olan Cenevre’de ve böyle ihtişamlı bir otelde yapılacak bir tatili kim geri çevirebilir ki? Tabi ki en başta da belirttiğim gibi, bu söylediklerimiz denizden ve aşırı sıcaklardan hoşlanmayan insanlar için geçerli.

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here