Kış Özlemi Çekenlere Dolomites Dağlarında Muhteşem Bir Tesis “CRISTALLO HOTEL”

Yaz aylarının en sıcak günlerini yaşamış olduğumuz bu dönemde kışın yorucu soğuğunu mumla arayanlardansanız, bu yazımız biraz olsun içinizi serinletebilir. Sizlerle buluşturacağımız bu enfes otel, özellikle de yazın tatil yapamayıp bu bunaltıcı sıcakları çalışarak geçirenler için oldukça makul bir fırsat olabilir. Kış aylarının büyüleyici güzelliklerini sahip olduğu eşsiz olanaklar ile harmanlamayı başaran Cristallo Hotel, İtalya’nın en lüks ve en kaliteli konaklama tesislerinden bir tanesidir.

Cristallo Hotel, daha önce sizlerle buluşturmuş olduğumuz Finlandiya’daki tasarım harikası kayak merkezi Eagles View Suite kadar şaşırtıcı bir yapıya sahip olmasa da içerisinde bulunduğu ortam itibariyle misafirlerini kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Seyahat sevenlerin mutlaka görmesi gereken ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan İtalya’nın güzeller güzeli Dolomites dağlarının yamacına yerleştirilen bu beş yıldızlı tesis, ayrıca bölgenin de en güzel ve en önemli kayak merkezlerinden bir tanesidir. Dolomites dağlarındaki beş yıldıza sahip tek tesis olan Cristallo Hotel, özellikle doğa ve kayak meraklıları için kusursuz bir konaklama merkezidir. İtalya’nın göz alıcı bir bölgesine konumlandırılmış olan bu tesis, Belle Epoque (Güzellik Çağı) adındaki Batı Avrupa döneminden itibaren varlığını sürdürmeye devam ediyor. 1800’lü yılların sonlarına doğru inşa edilen Cristallo Hotel, Cortina D’Ampezzo adındaki sevimli bir İtalyan kasabasının ve Ampezzo Vadisi’nin büyüleyici manzarasını gözler önüne seriyor.

Göz alıcı doğal güzellikler ile donatılan Cristallo Hotel, sınırlı sayıdaki odasıyla oldukça seçkin bir konaklama imkanı sunuyor. 22’si süit ve 5 tanesi Royal süit olmak üzere toplamda 74 odaya sahip olan bu eşsiz otel kesinlikle sizleri hayal kırıklığına uğratmayacak. Bünyesinde barındırmış olduğu ısıtmalı ve kapalı yüzme havuzu gibi oldukça etkileyici tesisleriyle misafirlerini şımartan Cristallo Hotel, çeşitli fiziksel aktiviteler gerçekleştirmenize de olanak tanıyor. Cristallo Hotel atındaki bu güzellikte konakladığınız süre boyunca Health Coach adı verilen sağlıklı yaşam programından yararlanabilirsiniz. Ayrıca otelin bünyesinde barındırmış olduğu spor salonu ve yüzme havuzunda da formunuzu koruyacak aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle Akdeniz’e özgü lezzetlerin servis edildiği Veranda del Cristallo ve Gazebo adındaki restoranlarında büyüleyici bir manzaraya karşı oldukça keyifli bir yemek deneyimine de ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Boss Life Dergi