Daha Yüksek Teknoloji ve Menzile Sahip

Honda, otomobil ve motosiklet dışında hava taşıtlarıyla da ilgileniyor. Bu alan üzerine ayrı bir şirket açan Japon marka yeni jet modeli Elite’yi tanıttı. Menzil rakamı sizi şaşırtacak!

Elite Jet Honda

Honda’nın gelişime aldığı elektrikli uçak teknolojisi sayesinde otomotiv dünyasında tek bu
işle uğraşan üreticidir. Japon şirket bunun üzerine Honda Aircraft Company‘i kurarak sadece havacılık işleriyle uğraşmaktadır. Bugün, şirket olayın zirvesi diyebileceğimiz HondaJet Elite‘yi sundu. Her ne kadar günümüzde araçlarımız asfalt yollar için hazırlansa da insanlık gökyüzü için hazırlık yapıyor.

Jet işini daha basit düşünürsek; ortamda Ar-Ge’leri tamamlanmış batarya ve elektrik motorlar zaten bulunuyor. Elektriğin ürettiği yüksek güçler, en ağır taşıtları yerinden oynatacak belirli torkları ortaya çıkartabiliyor. Menzil konusu da büyük oranlı halledildiğine göre gökyüzüne çıkmak artık normalleşecek!

Uçuş sırasında daha sessiz bir kabin ortamı için farklı yalıtım malzemeleri kullanılmış. Honda, dış sesleri minimuma düşürdükten sonra Elit’e gelişmiş uçuş planlamasına ilave, performans yönetimi gibi fonksiyonlar eklenmiş. Bunlar gidişe yönelik hareketler! Bir de bunun güvenlik kısmı var. HondaJet, havada iken daha korunaklı yolcuklar için otomatik stabilite ve koruma fonksiyonları içeriyor.

HondaJet Elite sınıfının en iyisi olarak görülüyor. Hava aracının menzil konusunda çığır açılmış demek yanlış olmaz. Eski model tipinden yaklaşık olarak 396 km daha fazla yol alabiliyor. Böylelikle toplamda 1.437 deniz mili yani 2.661 km havada yol alabilecek.

Honda sizlere Elit için bazı opsiyonlar hazırlamış. En başta elektrikli hava aracınızı 3 farklı boya renginde seçebilme şansı tanınıyor. Buz mavisi, Yakut Kırmızı ve Monarch Portakal renklerinden birini tercih edebileceksiniz. Sizlere daha ferah ve rahat yolculuklar için ilk olarak sunulan hoparlörsüz kabin içi sistem, lavabo, kahve makinesi ve executive deri koltuklar!

Kaynak: Boss Life Dergi