Daha Önce Hiç Duymadığınız En Zengin 5 Kişi!

Bazılarına göre şöhret, zenginliklerinin güzel bir ürünü, iş imparatorluğunu geliştirmek için kullanılacak bir şey. Ancak dünyanın en zenginlerinden bazıları şöhreti tamamen önlemeyi başarıyor ve milyarderler listesinin dışında neredeyse bilinmiyorlar. Bazılarına göre şöhret, zenginliklerinin güzel bir ürünü, iş imparatorluğunu geliştirmek için kullanılacak bir şey. Ancak dünyanın en zenginlerinden bazıları şöhreti tamamen önlemeyi başarıyor ve milyarderler listesinin dışında neredeyse bilinmiyorlar. İşte daha önce duymadığınız 5 milyarder… Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Carlos Slim
Tahmini Net Değer: 80.5 Milyar Dolar

Telekomünikasyon milyarderi olan Carlos Slim Helu, dünyanın en zengin ismi ve serveti 80,5 milyar dolar. Telekom dışında madencilik şirketleri de bulunuyor. Ama bu madencilik şirketleri 2013 yılında düşen altın ve bakır fiyatları ile düşüş yaşadı. Amerikan Pan – Latin telekom firması olan America Movil şirketi ile de başarı yakalayamamış olsa bile Carlos Slim, hala ciddi bir servete sahip. Şirketleri, Meksika’daki tüm borsaların yüzde 40’ından fazlasını oluşturuyor ve net değeri, Meksika’nın tüm GSYİH’sının neredeyse yüzde 6’sını oluşturuyor. Meksikalı işadamının telekomünikasyon sektöründe Telmex ve América Móvil firmaları bulunuyor.

Liliane Bettencourt
Tahmini Net Değer: 39.5 Milyar Dolar

Bu ismi bilmeseniz bile L’Oreal ismi mutlaka biliyorsunuz. İşte Liliane Bettencourt L’Oreal’in sahibi ve serveti 39.5 milyar dolar. Servetinin çoğunluğun L’Oreal’in kurucusu olan babasından alıyor. Liliane’nın ismi Fransız mirasyedi, sosyetik işkadını olarak anılıyor. Ama 2011 yılında hastalıkları nedeniyle şirketi yönetmesinin elverişsiz olduğuna karar verildi. 25 yaşındaki torunu Jean – Victor Metre şu anda şirketin yönetimini aldı ve 2014 yılında şirketin değerine değer kattı. Bettencourt, hayatının başında güzellik şirketi için kısa bir süre çalışmış, şampuan şişelerini etiketlemiş. Şimdi ise dünyanın en zenginleri listesinde yer alıyor. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Jack Ma
Tahmini Net Değer: 36.2 Milyar Dolar

Muhtemelen bu adamı hiç duymadınız, fakat muhtemelen web sitesini duymuşsunuzdur. Jack Ma (doğan Ma Yun), topluca Asya’nın en büyük çevrimiçi perakendecisi olan bir web sitesi ailesinin kurucusu olan Alibaba Group’un kurucusu. Çin’in Amazon’u olarak da bilinen Alibaba Group yılda bir trilyon dolarlık satış gerçekleştiriyor ve 50 bini aşkın insana istihdam sağlıyor. Tüm bunlar, Jack Ma’yı Asya’nın en zengin insanı yapıyor. 1995 yılında Amerika’ya geldikten sonra interneti keşfeden Ma, internetin büyük şey olacağını hemen anladı. Teknik bilgi birikimi olan arkadaşlarını topladı ve Çinli işletmelere web varlığı yaratmaya hizmet eden “Çin Sarı Sayfaları” adlı ilk şirketini hayal ürünü olarak başlattı.

Jorge Lemann
Tahmini Net Değer: 32.7 Milyar Dolar

Brezilyalı milyarder Jorge Lemann “Dünyanın en ilginç milyarderi” olarak anılıyor. Banco Garantia’nın kurucusu olan Jorge Leman, Forbes tarafından “Goldman Sachs’ın Brazilyalı versiyonu” olarak tanımıyor. İsviçre kökenli bir Brezilyalı olan Jorge Paulo Lemann’ın 32.7 milyar dolarlık kişisel serveti olduğu hesaplanıyor. Harvard Üniversitesi mezunu 77 yaşındaki milyarder, ülkesinin en zengini, çifte vatandaşı olduğu İsviçre’nin ise 2. en varlıklı ismi. Gençliğinde ülkesinde birçok kez Tenis şampiyonu olan Lemann, 5 çocuk sahibi. Brezilya’da çocuklarının kaçırılması girişiminin ardından ailesini İsviçre’ye taşıyan Lemann, yaşamını Sao Paulo ve Zürih arasında geçiriyor.

Wang Jianlin
Tahmini Net Değer: 30.5 Milyar Dolar

Çinli Wang Jianlin de gayrimenkul milyarderi ve 15,9 milyar dolarlık bir serveti var. Çin’in en zengin ismi ve 75 mağaza, 85 alışveriş merkezi, 52 tane 5 yıldızlı otele sahip. 2012 yılında ABD sinema zinciri olan AMC’yi satın aldı ve New York Borsası’nda işlem görmeye başladı. 16 yıl ordu hizmetinde çalıştıktan sonra 35 yaşında devlet tarafından işletilen Wanda şirketinin başkanı oldu. Wang Jianlin’in girişimci beceri sayesinde şirketin şimdiki toplam varlığının 50 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Jianlin’in kişisel sloganı “hükümete yakın ol ve siyasetten uzak kal”dır Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Kaynak: Boss Life Dergi