Başarımın Sırrı İyi Bir Aile ve Haddinden Fazla Çalışmak!

Grand Nora Hotel

Bugün röportaj köşemizde Grand Nora Hotel’in sahibi başarılı iş adamı Gökhan Demir var.
Konumuz; İş Hayatı!

Gökhan Bey, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1986 Ankara doğumluyum. İki çocuklu bir ailenin tek erkek evladıyım. İlkokul ve Lise Eğitimimi Ankara’da tamamladım. 2003 yılında babamın işletmekte olduğu bir gece kulübünde hizmet sektörüne ilk adımımı attım ve insanlara hizmet etmenin beni mutlu ettiğini fark ettim yaptığım çalışmalar ve edindiğim tecrübeler neticesinde şu anki ticari konumuma ulaştım.

Ostim’de farklı bir sektörde bir işletmeniz daha var, değil mi? Biraz bahsetmek ister misiniz?

Evet Ankara Ostim’de GMG Makina Mühendislik adında bir proje ve üretim şirketinin sahibiyim Burada kendi imalatımız olan birkaç ürünü dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyoruz. Zaman zaman ülkede oluşan ekonomik sıkıntılarda dolayı iç pazarda ticari olarak beklentilerin karşılanması pek mümkün olmayabiliyor bu nedenle dış pazara açılma kararını alarak ihracat yapmaya başladık ve çıktığımız bu yolda verdiğimiz emek ve özveri sayesinde başarılı olduk.

Grand Nora Hotel

3 ayrı sektörde işletme sahibisiniz. Avantajları veya dezavantajları var mı?

Evet 3 ayrı sektörde işletme sahibiyim tabiki birden fazla işletme sahibi olmanın avantaj ve dezavantajları var fakat bir İngiliz atasözü olan “Bütün Yumurtaları Tek Sepete Doldurma” sözünü her zaman kendime örnek aldım.

Birden fazla işletme sahibi olmanın avantajlarından bahsedecek olursak Her işletme Yatırımcıya farklı bir çevre kazandırıyor ve edindiğiniz çevre sayesinde diğer işlerinizi de destekleyebiliyorsunuz bunun yanı sıra yaptığımız ticaretlerde dönemsel sıkıntılar yaşanabiliyor maalesef birden fazla işletme sahibi olduğunuzda diğer işletmeler dönemsel sıkıntıda olan işletmenin zarar veya aksaklıklarını minimize ederek veya gidererek ticaretin sıkıntısız devam etmesini sağlıyor. Dezavantajından bahsedecek olursak Birden fazla işletme sahibi olduğunuzda başarılı olabilmeniz için her işletmeyle aynı şekilde ilgilenmeniz gerekiyor hizmet sektörü özellikle her an ilgi alaka isteyen bir sektör bu her zaman mümkün olmayabiliyor bu durumlarda doğru insanlarla çözüm ortaklığı yaparak durum kontrol altına alınabiliyor.

Genç yaşta yakaladığınız bu başarının sırrı nedir?

Başarımın sırrı iyi bir aile, haddinden fazla çalışmak ve ticaretteki cesaretimdir. Ben ticarette yapabileceğine inandığın bir işte hiçbir şeyden korkulmaması gerektiğini öğrendim. Korkarak yada çekinerek başlanılan bir işte yaptığınız iş ne kadar doğru olursa olsun başarılı olma şansı yoktur.

Grand Nora Hotel’in tüm odaları oldukça şık, konforlu ve temiz. Oteli dizayn ederken nelere dikkat ettiniz?

Bu işletmeyi kurarken tek hedefimizdi bu oteli dizayn ederken kendimi bir otel müşterisi olarak düşündüm. Burada olması gereken ve olursa beni mutlu edebilecek şeyleri düşünerek tasarladım ve gerçekleştirdim.

Grand Nora Hotel’i diğerler otellerden ayıran özellik sizce nedir?

Grand Nora Hotel’i diğer otellerden ayıran en büyük özellik çalışanlarımın ve benim konuklarımızı bir otelde değil adeta kendi evinde olduğu hissini sağlayabilmektir.

Diğer röportajlarımızı okumak için tıklayın!

.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here