Bi Duble Meyhane’nin Özel Tatları

Bi Duble Meyhane’nin İşletme Müdürü Siyami Ayvaz ile beraberiz. Bizlere hizmet sektörünün sırlarını anlatıyor..

Siyami Bey, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ben Siyami Ayvaz, 1974 Karabük doğumluyum. 1978 yılından bu zamana kadar Ankara’da ikamet etmekteyim. Sektörde 34.yılım, bizim deyimimiz ile sektörde alaylıyım. İş hayatına otelcilik sektöründe başladım. Bu mesleğe daha sonrasında birçok restoranda garsonluk ve şeflik yaparak devam ettim. 1999’dan 2011 yılına kadar ODTÜ Vişnelik Tesislerinde servis hizmetleri biriminin müdürü olarak çalıştım. Buradan ayrıldıktan sonra Ankara’da birçok restoranda işletme müdürü olarak çalıştım. Daha sonra kendi işletmelerimi açtım. Şuanda ise Bi Duble Meyhane’de işletme müdürü olarak çalışmaktayım.

Kaç senedir hizmet sektöründe çalışıyorsunuz?

Sektöre 1985 yılında bardakçı olarak başladım. Sonrasında komi şef, komi garson, kaptan şef garson, servis müdürü ve farklı pozisyonlarda görev yaptım. Yani sektörde 34. yılımı bitirmekteyim.

Hizmet sektöründe en çok önem verdiğiniz şey nedir?

Sektörde en önem verdiğim konu müşteri memnuniyeti ve kaliteli lezzetli ürünler sunmaktır. Hijyen ve temizlik ise hassas olduğum bir diğer konudur. Ben yemediğim içmediğim hiçbir ürünü misafirlerime sunmam.
Ankara’da işim gereği birçok restoranı gezerim ve fiyat performansını incelerim. Kaliteli ve farklı ürünleri uygun fiyatlarla misafirlerimize sunmak da sektörde bir diğer önemli husustur.

Sizce hizmet sektöründe olmanın avantajları veya dezavantajları nelerdir?

Sektörde olmanın bana göre dezavantajından çok avantajları vardır. Bunları hepsini sıralamak mümkün değildir fakat dezavantajına gelirsek malum hizmet sektöründe olduğumuz için çalışanların sosyal hayatı kısıtlıdır. Hizmet sektöründe çalışanlar olarak bayram, yılbaşı ve diğer özel günlerde ailelerimize çok vakit ayıramıyoruz. Örneğin, hiçbir yılbaşını evde geçirdiğimi ya da eşimle evlilik yıldönümümüzde özel bir vakit geçirebildiğimi hatırlamıyorum. Bütün bu dezavantajlarına rağmen hizmet sektöründe çalışmayı seviyorum ve severek işimi yapmaya devam edeceğim.

Bi Duble Meyhane

Bi Duble Meyhane ile nasıl tanıştınız?

Bi Duble Meyhane ile tanışmam işletme sahibi Gökhan Demir Bey’in zamanında benim müşterim olmasıdır. Yine bir akşam Gökhan Bey müşteri olarak restoranımıza geldi ve aramızda oluşan dostluk sayesinde ileride kendisinin açacağı butik meyhanede beraber çalışma teklifinde bulundu. Ve böylelikle Bi Duble Meyhane’nin açılışından itibaren buradayım.

Bi Duble Meyhane’ye özel tatlarınız nelerdir?

Bi Duble Meyhane’nin özel tatları saymakla bitmez. Bunlardan birkaç tane örnek verebilirim.
*Özel Soslu Patlıcan Söğürme
*Portakal Soslu Bakla Fava
*Beyin ve Dil Söğüş
*Tereyağlı Taze Soğanlı Yaprak Ciğer
*Tereyağlı İşkembe Kavurma
*Kağıtta Pastırma
*Beyin Pane
*Pastırmalı Humus
*Bonfile Biftek
*Kuzu Kaburga
*Özel Tava Yemekleri
*Cevizli Tahinli Ballı Kabak Tatlısı

Misafirler neden sizi, yani Siyami Ayvaz’ı ve Bi Duble Meyhane’yi tercih ediyorlar?

Güzel bir konuya değindiniz. Özellikle bu soru için ben teşekkür ederim. Misafirler ilk önce güven duyduğu ve rahat edebileceği mekanları tercih ediyorlar. Güven derken, yiyeceklerinden tazeliği ve kalitesi aynı zamanda fiyat performasından bahsediyorum. Bu yüzden biz Bi Duble Meyhane olarak bu konuda kendimize ve mutfağımıza güveniyoruz. Çünkü biz taze ve kaliteli birinci sınıf ürünleri tercih ediyoruz. Bunların dışında misafirlerimiz samimiyeti, dostluğu ve sıcaklığı hissedebildiği için bizleri tercih ediyorlar diye düşünüyorum, ve öyle de oluyor. 20-25 yıldır hizmet ettiğim müşterilerim var.

Diğer röportajlarımızı okumak için tıklayın!

.

7 YORUMLAR

  1. İçiyorum bi duble veda rakısı

  2. Bizede bi duble çıkar mı ordan

  3. Sabah işe karnım ağrıyor bahanesiyle gitmemeyi planliyorum. Bi duble daha alabilir miyim?

  4. Duble geldi sonunda, Sebastian için çok önemli zaferdi, Ferrari seneye çok başka bi hikaye yazacak.. Artık şahlanma…

  5. bi duble koyayim mi?

  6. Bi duble de rakı

  7. Keke keke boşver çek bi duble rakıı

Comments are closed.