2019 Maybach S650 Pullman: Paranın satın alabileceği en lüks canavar

Yıllar boyunca boyutuyla ve lüks yaşam alanı ile hayal ötesi duran Pullman, şimdi Maybach S650 ile yeniden canlandırıldı!
Bazen lüksün tanımını koyamazsınız ve gösterilecek örnekte dünyada bir tanedir. O arabanın da alternatifinin olması birşeyleri değiştirmez. Kuşkusuz bu, onlarca yıldır böyle devam ediyordu ve edecek.

Tarihiyle ve verdikleriyle kürsüyü bırakmayan Mercedes – Benz S Serisi‘nden bahsediyoruz. Alman marka bazı anıları yaşatmak adına Stuttgart’ın merkezine en ileri teknolojilerle donattığı tesisini, konumuz olan Maybach‘ların üretimi için kurdu.

Mercedes’in son çıkardığı far sisteminden de anlaşılacağı üzere, dahasını isteyen bir firma. Maybach’ın lüks anlayışına boyutsal olarak biraz daha fazlasını sunan Maybach Pullman en yeni haliyle gösterildi. İç dünyasının otomobil mi yoksa bir otelin kral dairesi mi algınızı zorlayabilir.

Yeni S650 Serisi son haliyle zaten kafalarımızı karıştırmıştı. Mercedes’in 1960’lı yıllardan beri sürdüğü Pullman geleneği, şimdiki yeni serilere uyarlanmış halde. Uzun ve sadece uzun! Sedan karoser altında göz doldurucu özellikleriyle Audi A8, Japonya’dan gelen ve göz dağı vermeyi seven Lexus gibi otomobiller en büyükler olarak geçer.

Maybach’ın sonuna gelen Pullman ismiyle beraber boyut 6.5 metreye çıkıyor. Çıtanın fazlaca yükseltildiği seride, lastikler 20’ jant büyüklüğüne sahip. Aynı S650’de olduğu gibi kaporta renk seçimi çift olarak alınacak. Motor kısmında biraz beygir biraz da tork artırımına gidilmiş. Ağır abilerin V12‘lerle sürdürdüğü kaput altı ünite de 6.0L devasa bir motor yatıyor. 630 beygir üretmesi ve 1000 nm torku 6.5 metrelik Pullman’ı 6.5 saniyede 100’e kaldırıyor. Pullman S650’nin yaşam alanı tartışmaya yer bırakmayacak cinsten. Pullman sahipleri içkilerini yudumlarken tüm kontroller de ayrı ayrı sunulmuş.

Verilen bir elektronik sistem sayesinde sizin arka kısımdaki yapacaklarınız ön kısımla bağımsız tutuluyor. Tavan da dahil olmak üzere Burmester ses sistemi hoparlörleri farklı bir çok noktaya en iyiyi sunmak için konumlandırılmış. S650 Maybach Pullman’ın kokpit kısmı S Serileriyle aynı. Kısım kısım ahşap rengin kullanılması, sarı döşemeler ile bütünlüğü harika. Mercedes’in son nesil dijital ekranı yine gösterge grubuyla birleşik tasarlanmış. Başlığımızda da dediğimiz gibi en lüksü her zaman İngiltere’de aramaya gerek yok. Otomobillerin teknoloji öncüsü olarak gördüğümüz S’ler, Pullman ile olayı hayal ötesine taşıyor. Fiyatının da Avrupa için 500 bin Euro, Türkiye’ye gelse dediğimizde de en az 6 milyon TL diyerek yazımızı sonlandırıyoruz.

Kaynak: Boss Life Dergi