Home Ekonomi Sosyal Medya Ve İş Dünyasının Gelişimi

Sosyal Medya Ve İş Dünyasının Gelişimi

Aybüke Yetim
yetimaybuke8979@gmail.com

Günümüz dünyasında sosyal medya artık 7’den 77’ye herkesin kullandığı ve kullanırken de iletişimleri daha keyifli hale getirdikleri bir alan olarak kullanılmaya başlandı. Yıllar öncesine gidelim önce neler değişti hayatımızda? -Önce facebook kaybolan arkadaşlarımızı buluyoruz diyerek sosyal medya kullanılmaya başlandı facebook ile. Aradan geçen zamanla instagram hayatımıza geldi ve 90’larda albüm yaptığımız ya da aradan geçen zaman sonrasında dijital baskıda izlediğimiz fotoğraflarımız artık instagram profillerimize taşınmaya başlandı. Toplum yapısında facebook ile başlayan serüven aslında bir iletişim ve arkadaşlarımızı bulunca tüm anıları konuştuğumuz platform olmuştu.

Aradan geçen yıllarda teknolojinin gelişmesi ile sosyal medya adresleri de kendini doğal olarak yenileyerek artık insanların eğlenmesine olanaklar tanıdı.İnsanlar da sosyal medya da instagram ve snapchat adreslerinde farklı tasarımlar hazırladıkları fotoğrafları ile birbirlerine gönderip birbirlerini göremeseler bile kendi fotoğraflarını yükledikten sonra görmeye başladılar. Bu serüvenler birbiri ardına devam ederken iş sektöründe olan insanlar akılcı yöntemleri sosyal medyaya taşıyarak başarılarına nasıl daha çok kalite katabiliriz diye düşünerek hareket ettiler ve markaları adına sosyal medya hesapları açmaya ve daha çok kitleye ulaşarak insanları kendi markaları ile bir araya getirmek adına çalışmalar başlattılar.Bu çalışmaları günden güne daha çok kişiye ulaşmaya ve kalitelerini dünyanın bir çok noktasına göstermiş oldular.İş sektörü oldukça prensip isteyen ve kalitesini oluşturduktan sonra bu kaliteyi koruyabilmek adına oldukça fazla çaba sarf edilmesi gereken ciddi kurumdur.

İş sektöründe tabiki iş kalitesini zirvede tutabilmek de iş insanları için önce güven merkezinde sağlam bir yol çizmekten geçmektedir bunu başarabilmek içinde iş ekibinin birbirilerinin kararlarında ortak olması gerekmektedir. Çalışma hayatı oldukça uzun bir yol olduğu için atılan adımlarda en mantıklı çerçevelerde kararlar alınarak ilerlenmesi gerekir ki iş hayatında rekabeti diğer şirketler ile aynı seviyede olabilsin .İster turizm sektörü olsun ister sağlık sektörü olsun isterse de tekstil sektörü olsun baktığınız zaman sosyal medya;Her iş sektörü için artık oldukça gerekli bir mecra haline dönüştüğü için insanlar artık dünyanın diğer markaları ile yarışır konuma geldiklerini sosyal medyada reklam tarzında tasarlayarak bizlere yansıtmaktadırlar.

Sosyal medya; belirli bir süreden sonra artık toplum içinde eğlence faktöründen biraz ayrılıp iş sektörü bazında kendini geliştirmeyi amaçlayan uygulamalar ile kendine yepyeni düzen tasarlamaktadır bu yüzden her holding ve şirketlerin markalarının kendi bünyelerinde çalışmalar yapmasının ve başarı elde etmesinin yanı sıra da sosyal medya iş sektörünün merkezi haline gelmiştir. Dünyanın neresinde olursanız olun markanızı zirvede tutabilmek ve kalitenizi koruyabilmek adına sosyal medyada en profesyonel çalışmaları hazırlayın ve müşterilerinize sunacağınız ürünleri tanıtırken ürünlerin nerede nasıl bir yol çizildiğinde sonuca daha iyi ulaşabileceğinden emin adımlar çizerek kararlar verin. Başarı sizi daima kalite katacağı için iş sektöründe rakiplerinizden bir adım önde olmaktan asla vazgeçmeyin ve daima kazanan siz olun.

Kaynak: Boss Life Dergi

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here