Otomatik Yatırım Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Otomatik Yatırım Nedir ve Nasıl Kullanılır
Otomatik Yatırım Nedir ve Nasıl Kullanılır

Otomatik Yatırım Nedir?

Otomatik Yatırım, kripto yatırımlarınızı otomatikleştirmenize ve pasif gelir elde etmenize imkan sağlar. Otomatik Yatırım, dolar maliyeti ortalaması (DCA) temelinde bir yatırım stratejisidir. Günlük, haftalık, iki haftada bir ya da aylık olarak almak istediğiniz kripto paraları seçebilirsiniz.

Aldınız BNB’ler otomatik olarak BNB Vault’a yatırılacaktır. Aldığınız diğer kriptolar ise Esnek Birikim hesabınıza yatırılacaktır. Böylece yatırımlarınızla pasif gelir elde edebilirsiniz.

Otomatik Yatırım nasıl kullanılır?

1. Binance hesabınıza giriş yapın ve sırasıyla [Kazan] – [Otomatik Yatırım] ögelerine tıklayın.

Alternatif olarak, Binance uygulamasını açarak sırasıyla [Daha Fazla] – [Otomatik Yatırım] ögelerine de dokunabilirsiniz.

2. Otomatik Yatırım için seçebileceğiniz kriptoları göreceksiniz.

Tek bir portföy kapsamında birden fazla kripto para almak için Portföylü Otomatik Yatırım Planı oluşturmayı veya tek bir kripto para için Otomatik Yatırım Planı oluşturmayı tercih edebilirsiniz.

Katılım sağlamadan önce simüle edilen ROI’yi görmek amacıyla varlık için bir zaman dilimi seçebilirsiniz. Varlığın geçmiş performansını görmek için ise grafik simgesine tıklayabilirsiniz.

Portföylü Otomatik Yatırım Planı Nasıl Oluşturulur?

Otomatik Yatırım Planı Nasıl Oluşturulur?

3. Devam eden Otomatik Yatırım planlarınızı [Otomatik Yatırım Planım] ögesinin altında görebilirsiniz.

Otomatik Yatırım planlarınızı yönetmek için [Kazan Cüzdanına Git] öğesine tıklayın.

Otomatik Yatırım alım geçmişinizi görüntülemek için [Geçmişe Git] öğesine tıklayın.

4. Tüm planlarınızı görüntülemek için [Otomatik Yatırım Planı] ögesine gidin.

Bir planı duraklatmak veya devam ettirmek için [Açık/Kapalı] öğesinin altındaki tuşa dokunun. Bir planı düzenlemek, örneğin yatırım sıklığını değiştirmek için [Düzenle] öğesine tıklayın. Bir planı kalıcı olarak durdurmak için [Planı Kaldır] öğesine tıklayın.

5. Aldığınız kriptoyı [Otomatik Yatırım Geçmişi] sayfasında görebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Otomatik Yatırım Nedir?

Otomatik Yatırım, kripto yatırımlarınızı otomatikleştirmenize ve pasif gelir elde etmenize imkan sağlar. Otomatik Yatırım, dolar maliyeti ortalaması (DCA) temelinde bir yatırım stratejisidir. Düzenli olarak almak istediğiniz kripto paraları seçebilirsiniz.

Tek bir portföy kapsamında birden fazla kripto para almak için [Portföylü Otomatik Yatırım Planı] oluşturmayı veya tek bir kripto para için [Otomatik Yatırım Planı] oluşturmayı tercih edebilirsiniz.

Aldınız BNB’ler otomatik olarak BNB Vault’a yatırılacaktır. Aldığınız diğer kriptolar ise Esnek Birikim hesabınıza yatırılacaktır. Böylece yatırımlarınızla pasif gelir elde edebilirsiniz.

2. Otomatik Yatırım nasıl çalışır?

1. Adım – Almak istediğiniz kriptoyu seçin.

2. Adım – Birden çok veya tek bir kripto para almak için bir plan oluşturun. Almak istediğiniz tutarı ve ödeme için tercih ettiğiniz sabit coini seçin.

3. Adım – Kripto alımı yapmak istediğiniz sıklıkta bir yineleme döngüsü seçin.

4. Adım – Tamamen hazırsınız!

3. Otomatik Yatırım ile aldığım varlıklarımı nerede bulabilirim?

Aldınız BNB’ler otomatik olarak BNB Vault’a yatırılacaktır. Aldığınız diğer kriptolar ise Esnek Birikim hesabınıza yatırılacaktır. Böylece pasif gelir elde edebilirsiniz. Kriptolarınızı istediğiniz zaman [Cüzdan] – [Kazan] sayfasından kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz varlığa gidin ve [Kullan] ögesine tıklayın.

4. Otomatik Yatırım planlarımı nasıl duraklatabilir veya durdurabilirim?

Otomatik Yatırım sayfasında, planlarınızı görüntülemek için sırasıyla [Kazan Cüzdanına Git] – [Otomatik Yatırım] ögelerine tıklayın. Bir planı duraklatmak veya devam ettirmek için [Açık/Kapalı] ögesinin yanındaki tuşa dokunun.Bir planı kalıcı olarak durdurmak için , kaldırmak istediğiniz planın yanındaki [⋮] simgesine tıklayın ve [Planı Kaldır] ögesini seçin.

5. Spot Cüzdanımda yeterli bakiyem olmadığı zaman Otomatik Yatırım alımıma ne olur?

[Esnek Birikim Bakiyesini Kullan] işlevini etkinleştirdiyseniz ve Spot Cüzdanınızdaki bakiye Otomatik Yatırım planı alımını karşılamak için yetersizse, sistem alım işlemini tamamlamak için Esnek Birikim planlarınızdaki varlıkları otomatik olarak kullanır.

İşlevi etkinleştirmezseniz alım işlemi gerçekleşmez. Sistem, bir sonraki Otomatik Yatırım tarihinde başka bir alım işlemi yapmaya çalışacaktır.

6. Kaç tane Otomatik Yatırım planına katılım sağlayabilirim?

Katılım sağlayabileceğiniz Otomatik Yatırım planlarının sayısı için bir üst limit yoktur.

7. Otomatik Yatırım planlarımı nasıl düzenleyebilirim?

Örneğin yatırımın tutarını veya sıklığını değiştirmek gibi planda yapacağınız düzenlemeleri [Otomatik Yatırım] bölümünden yapabilirsiniz.

Mevcut planlarınızın tümünü sayfanın üst kısmında göreceksiniz. Planlarınızda düzenleme yapmak için [Düzenle] simgesine tıklayın.

Kaynak : Binance