O an kendini dünyanın en güzel, en seksi, en akıllı kadını görüyorsun!

Bu ay sevgili Nilay Dorsa ile okuyucularımız için mankenlik ve müzik hakkında hem röportaj yaptık hem de fotoğraflar çektik. Bakalım Nilay Dorsa sizler için neler anlatmış?

Podyumda nasıl bir karaktere bürünüyorsun? Olduğunuz gibi misiniz?

Podyum kendimi  çok özel hissettiğim bir yer. Her ne kadar ülkemizde modellik mesleği yeterince değer görmese de yıllarca çok severek yaptım.  Orada yürümek çok büyüleyici. Kendimi, herşeyi unutuyorum. Adeta bir meditasyon şekli benim için. Kendimden çok emin ve kendime fazlasıyla özgüven sahibi bir karaktere bürünüyorum. Zaten podyum bunu gerektiriyor ve biz modellere bu öğretiliyor. Düşünsenize beğeniyle bakan tüm gözler üzerinizde ve beğenilmek kimin egosunu okşamaz. (Gülüşmeler). O an kendini dünyanın en güzel, en seksi, en akıllı kadını görüyorsun. Herşeyin zirvesi kısaca.

Seni modelliğe sürükleyen sebep neydi?

Sanırım biraz yetenek ve yeteneğimi keşfedenlerin olması. Her çocuk aslında doğuştan bazı yeteneklere sahiptir. Bunu dışarıya çıkarmak kısaca keşfetmek gerekiyor. Hatırlıyorum sokakta diğer insanlardan farklı yürürdüm. Catwolk dediğimiz manken yürüyüşünü ben eğitim almadan yapabiliyordum. Oysa bunun için mankenlik yürüyüş ve zerafet eğitimi dediğimiz bir eğitim alınıyor. Ve ben  kalabalığın içinde hep farkedilir ayırt edilirdim. Fiziğim ve yürüyüşümle. Sonra dış etkenlerin de teşvikiyle içimdeki yetenek ortaya çıktı ve ben artık bu işi yapmalıyım dedim. Yol zaten önümdeydi o yola girmeliydim..

Ailen modelliğine destek verdiler mi?

Kesinlikle… Hem de sonuna kadar. Her daim. Sağolsunlar. Onların varlığı, maddi  ve manevi desteği benim için herşeyden değerli. Ailenizin yaptığınız işe saygı göstermesi, desteklemesi, onay vermesi  ve yanınızda durması çok büyük bi güç…

Yeni albümünen bahsetmek istermisin?

Sanırım yeni single desek daha doğru olur. Artık çok büyük sanatçılar bile albüm çıkartmıyor. Evet bahsetmek isterim hem de çok büyük bir zevkle. Bu kez çok heyecanlıyım. Gerçi her yaptığım yeni projemde çok heyecanlanıyorum fakat bu kez gerçekten projeye çok inanıyorum ve bu da beni heyecanlandırıyor… Bir kere şarkıyı çok sevdim ve bana çok yakıştığını düşünüyorum. Mesela sesim daha da oturdu bu kez, çok daha iyi geliyor kulağa. Sonuçta müzikte henüz çok yeniyim ve her geçen gün yeni bişey öğrenip kendimi geliştiriyorum. Müzik gerçekten km işi ve her geçen gün yeni bişeyler öğreniliyor. Çok iyi bir ekiple  çalıştım. Alen Konakoğlu prodüktörüm. İlk defa canlı enstrümanların kullanıldığı bi çalışmam olduğu için de ayrı bir heycanlıyım. Kısacası bu çıkaracağım yeni singleda alıştığımız Nilay Dorsa’nın çok dışında ilk kez gerçek bir Nilay Dorsa var..

Nilay Dorsa

Müzik hayatına nereden girdi?

Aslında bu da biraz modelliğe başlamam gibi. Bir şekilde yollar karşınıza çıkıyor ve seçim yapmak sizin elinizde. Bir şekilde bi yola sürükleniyorsunuz aslında. Bugüne kadar bu noktaya gelişim hep böyle oldu. Bişeyleri istedim ve allah da hep verdi. İşin matematiği şu aslında, bişeyi istemek, çabalamak çalışmak ve başarmak. Sonuçta modellik de, müzik de, oyunculuk da, tiyatro da, sunuculuk da hepsi bu show business dediğimiz alanın kolları. Keza bugüne kadar tüm bu saydıklarımı yaptım da. Kısacası sahnede olmak, vitrinde olmak beni mutlu ediyor. Çok terimlere takılmıyorum. İster sanatçı, ister müzisyen, ister şarkıcı. İnsanlar karar versin ona da.

Vaktini nasıl geçiriyorsun?

Dönemsel değişiyor bu. Şu dönemde arkadaşlarıma çok zaman ayırmaya başladım. İstanbul ne yazıkki artık yaşanmaz hale geldi. Trafik sorunu bir türlü çözülemiyor ve zaman sıkıntısı var. Zaman hiçbir şeye yetmiyor. Onun dışında kısa bir süre önce bişeyi farkettim, İstanbul’da yaşadığım halde daha görmediğim bir çok yeri var. Dolmabahçe, kız kulesi vs. geziyorum ve fotoğraf çekiyorum. Tüm bunların dışında spor vazgeçilmezim. Ve tabii ki rutin iş düzenim. Toplantılar, konserler… Yaz ayında özellikle festivaller en sevdiğim. Ve tabii ki stüdyo provalar. Yeni şarkılar kaydediyoruz sürekli, yeni repertuar yapıyorum. Aynı zamanda hayvanları çok seviyorum ve onlarla ilgili çalışmalarda, projelerde bulunuyorum.

İnsanı hayata bağlayan şeyler umutlar, hedefler ve hayallerdir…

Projelendirmeyi düşündüğün yeni fikirlerin varmı?

Olmaz mı… Beyin sürekli yeni bişeyler üretmeye odaklı hiç durmuyor… Hele de benim gibi bir işkolik varsa karşınızda. Ama şuna inanıyorum ki herşeyin bir zamanı var. Bu hepimiz için böyle. Hani  diyorum ya yol karşınıza çıkıyor ve o yolun çıkması lazım. Herşey için uğraşırım fakat akışına bırakırım. Mesela hayvanlarla ilgili bir tv programı yapmayı çok istiyorum. Bununla ilgli çalışmalara başladım. Onun dışında tekrar bir tiyatro oyununda oynamayı  çok istiyorum. Bir iki teklif var, yakın zamanda değerlendireceğim… Ve tabii ki çıkaracağım bir sonraki single için şimdiden aklımda bişeyler canlanmaya başladı… Ve işte tüm bunlar beni heyecanlandırıyor. İnsanı hayata bağlayan şeyler umutlar, hedefler ve hayallerdir…

Nilay Dorsa’nın Zaafları var mı?

Yok diyen var mıdır! Bence herkesin zaafları vardır… İyi ve kötü zaaflar! Benim mesela kalabalık aileye zaafım vardır. Çok imrenirim kalabalıkça toplanılan masalarda yapılan kahvaltılara. Bayramlarda yapılan ziyaretlere, bayramlaşmalara. Yanlızlıktan korkarım, başarıya zaafım vardır. Bir şeye el attıysam onu başarmalıyım, üstesinden gelmeliyim. Bir de yazmaya zaafım vardır. Kalemi  güçlü, iyi yazan inanları kıskanırım. Ben de yazma yeteneğimi ileride geliştirmeyi çok istiyorum. Yazmaya daha çok zaman ayırıp, ileride bişeyler yazmayı ve bunu insanlarla paylaşmayı çok isterim…

Kim gibi olmak isterdin?

Bilmem hiç düşünmedim biri gibi olmayı. Ben benim ve beni sevmeliyim, beni geliştirmeliyim. Neden bir başkası gibi olayım. Ben, bana verilmiş en büyük hediye. Bunu en iyi hale getirmek, geliştirmek benim elimde. E öyleyse elimdeki bu hazinenin kıymetini bilmek gerek. İnsanoğlu öyle Bir şey ki her geçen gün kendini keşfediyorsun ve keşfettikçe kendine daha çok değer vermeye başlıyorsun, şükrediyorsun..

Nilay Dorsa

Model olmak isteyenlere nasıl tavsiyelerde bulunabilirsin?

Yıllarca hep söyledim anlattım ve modelliği kariyerimin zirvesinde bıraktım. Şimdi yeni başarılı isimler var. Modellikte en önemli şey fiziğinizle ve güzelliğinizle para kazandığınız için bedeninize özen gösterip ona çok iyi bakmakla mükellefsiniz. Başlıca şart bu. Sigara kullanmıyorum ve hiçbir şeye bağımlılığım yok. Uyku düzeni ve beslenme de modellik mesleğinde esas alınacak ve dikkat edilmesi gereken konular… Benim yolculuğum artık müzik. Ama ne iş yaparsanız yapın aile desteği çok önemli ve sevdiğiniz işi yapmak en büyük mutluluk bu yüzden sevdiğiniz işi yapın…

Diğer röportajlarımızı okumak için tıklayın!

.