DEĞİŞİMİ BOĞAZİÇİ VIP YAPAR, SEKTÖR TAKİP EDER!

Kurulduğu günden beri sonsuz müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutan Boğaziçi Vip, lüks araç kiralama sektörünün en çok tercih edilen şirketlerinden biri oldu. Boğaziçi Vip Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Özkalan, başarılarının sırrını ise sürekli yeniliği yakalayan bir şirket olmalarına bağlıyor.

Günümüzün en önemli mottolarından biri farklılaşmak. Herkes birey olduğunu giydiğiyle, içtiğiyle, bindiği arabayla, kullandığı cep telefonu modeliyle ortaya koymak, kendisini özel hissetmek istyor. Bu yüzden de her sektör kişiye özel ürünler ve hizmetler ortaya koyarak, bizim herkesten farklı olduğumuzun altını çiziyor, kendimizi özel hissetmemize fırsat tanıyor. Bunu da en iyi yansıtan sektörlerden bir tanesi kesinlikle lüks araç kiralama hizmetleri. Özellikle son dönemde herkesin tercih sebebi haline gelen araç kiralamada, modern araç filoları, kusursuz yabancı dil bilen ve vip hizmette deneyimli sürücü kadrosu olan şirketler ön plana çıkıyor. Merkezi İstanbul’da ve bir şubesi de Antalya’da bulunan Boğaziçi Vip, işte tam da aranılan vip hizmeti sunan bir şirket. Gerek şehiriçi gerekse de şehirlerarası ulaşımlarda kongre, toplantı, seminer gibi organizasyonlarda çözüm ortaklığı sunuyor. Boğaziçi Vip Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Özkalan, gelişen ekonomik ve kültürel yapıyla birlikte ihtiyaç ve taleplere en hızlı şekilde cevap verdiklerinin altını çiziyor. Sürücülü lüks araç kiralamada; transfer hizmeti, saatlik ve günlük tahsis kiralama olarak müşterilerine hizmet veren Boğaziçi Vip Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Özkalan ile bir araya geldik ve şirketileri hakkında bilgi aldık.

• BoğaziçipVip’i nasıl kurmaya karar verdiniz?

Birçok firma araç kiralama hizmeti vermesine rağmen vip anlamda bir hizmet söz konusu değildi. Sektördeki boşluğu fark etmemle başlayan bir süreç oldu. Bu süreçte boşluğu nasıl doldurabiliriz? Daha iyisini nasıl yapabiliriz? diye ekibimle birçok toplantılar ya- parak görüş topladım. Görüşler olumlu yönde ilerleyince tereddüt bile etmeden inançla, kararlılıkla işin içerisine girerek başarıya ulaştık.

• Sadece İstanbul’da mı merkeziniz bulunuyor?

İstanbul Bomonti’nin dışında Antalya’da da bir şubemiz bulunuyor. Biliyorsunuz Antalya, Türkiye’nin hem turizm hem de kongre mer- kezi durumuna geldi. Doğal olarak sektörümüzün kalbi diyebiliriz, Antalya için. Biz de daha hızlı koordinasyon sağlamak ve müşte- rilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için İstanbul’daki ana mer- kezimizden sonra Antalya Lara’da bir şube açtık. Sonraki süreçte Ankara , İzmir ve bodrum şubelerimizi açma düşüncelerimiz var.

• Boğaziçi Vip tam olarak hangi hizmetleri sunuyor?

Biz bir lüks araç kiralama şirketinden çok daha fazlasıyız. Özel araç kiralamak isteyelenler, transfer hizmetlerimizden yararlan- mak isteyenler kadar helikopter, uçak ve yat kiralamak isteyenler de kapımızı çalıyorlar. Belki çok genel bir cümle olacak ama “Siz isteyin, biz yapalım.” İster yat ister helikopter ister uçak ister araba, istediğiniz ulaşım şeklini A plus kalitede gerçekleştiriyoruz. Tüm araç modellerini, şoförlü-şoförsüz hizmetinize sunabiliyoruz. Yine engelliler, yaşlılar için de özel teçhizatlı araç hizmetimiz bulunuyor.

• Kimler daha çok araç kiralamak istiyor?

Araç kiralama sektörü son 10 yıldır yükselişe geçti diyebiliriz. Sek- törün hareketlenmesi şirketleri de kendi içlerinde ayrıştırmaya baş- ladı. Örneğin; biz tamamen vip hizmet sunuyoruz. Sunduğumuz her araç, en lüks model. Araçların içerisinde de her türlü konfor bulunuyor. Bu yüzden de bizi tercih eden insanlar, daha çok iş dün- yasından, spor ve sanat camiasından insanlar. Bir kongre, seminer düzenleyen bir şirket yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerini ağırlamak için bizi tercih edebiliyor. Ya da bir yöneticinin o gün arabası bozulduysa ya da çok önemli bir iş toplantısına gidecekse bizden araç kiralayabiliyor. Yine mavi yolculuğa çıkacak ya da özel misafirlerini en lüks şekilde ağırlamak isteyenler de yat kiralama yoluna gidebiliyorlar. Şimdiye kadar dünyanın önemli iş insanları- na, sanat dünyasından ünlü isimlere araç hizmeti sunduk.

• Rakiplerinizden hangi özelliklerinizle ön plana çıkıyor- sunuz?

Bizim için sonsuz müşteri memnuniyeti çok önemli. Müşterile- rimizin en küçük isteklerini bile önemsiyoruz. Onların yaptıkları eleştiriler doğrultusunda kendimizi hemen yeniliyoruz. Ayrıca ge- lişen teknolojileri takip ediyor, en donanımlı araçları, en iyi hizme- ti, en profesyonel sürücüleri müşterilerimize sunuyoruz. Sektörde- ki değişimlere ayak uydurmuyor, O değişimi biz ortaya koyuyoruz, sektördeki diğer oyuncular ise bizim yarattığımız değişime ayak uyduruyorlar. Hizmet sektöründe yer aldığımız için müşterilerimi- ze hep en iyiyi sunmakla yükümlüyüz. Bu görüşümüzü de şirketi- mizin mihenk taşı durumuna getirdik.

• Zaman zaman bizlerde araç kiralama işlemlerinden ya- rarlanıyoruz. Ancak çoğu zaman hayal kırıklığı yaşayabiliyoruz. Araçların içerisinde her şey düşünülse bile, şoför nasıl davranaca- ğını bilmeyebiliyor.

Çok doğru bir konuya temas ettiniz. Başka şirketlerden aldıkları hizmet yüzünden bizden hizmet almaya başlayan çok fazla müş- teriyle karşı karşıya kalıyoruz. Araçlarınız iyi ama tahsis ettiğiniz şoför kötü olduktan sonra ya da ağırlanacak konukları, İngilizce bilmeyen çalışanlarla muhatap ediyorsanız, ana teması “hizmet” alan bir sektörde yer almamalısınızdır. Çünkü bunların hepsi bir bütün. Tüm çalışanlarımızın hepsi kusursuz şekilde yabancı dil bi- liyor, kıyafetleri konusunda son derece titiz, araçlarımızın hepsi en son model, içleri en donanımlı araçlardan oluşuyor. Hem kendiniz hem de değerli konuklarınız ihtiyaç duydukları hizmetten daha fazlasını bizde gönül rahatlığıyla bulabilirler. Vip hizmet sunuyor- sak, o kişinin istekleri ön planda olmalı ve her şey lüksün ötesinde olmak zorunda olduğunu şirket felsefesi haline getirdi ve son ola- rak diyorum ki: “En iyisini istiyorsanız, azına razı olmayın!”

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here