NiceHash, Binance Pool’a nasıl bağlanır?

NiceHash, Binance Pool'a nasıl bağlanır?
NiceHash, Binance Pool'a nasıl bağlanır?

1. NiceHash nedir?
NiceHash, kullanıcıların madencilik gücü olarak bilinen madencilik cihazlarının hesaplama gücünü alıp satabildikleri popüler bir madencilik gücü aracısı ve pazar yeridir. Madencilik gücü veya Hash gücü, bilgisayarınızın veya madencilik donanımınızın farklı kripto para Proof of Work (İş İspatı) algoritmalarını çözmek için üretebildikleri madencilik gücü miktarını hesaplayan bir kaynaktır. NiceHash, kullanıcıların madencilik gücünü alıp satmalarına ve bağladıkları madencilik gücü oranında ödeme alacakları madencilik havuzlarına diledikleri gibi yönlendirmelerini sağlar.

NiceHash ve diğer madencilik gücü pazar yerleri, kullanıcılara kendi madencilik donanımlarına sahip olmadan ve kendi donanımlarını çalıştırmadan Binance Pool’da madencilik yapmalarını sağlar ve kullanıcıların Havuz Birikimleri gibi Binance Pool’un popüler ve seçkin ürünlerine katılma olanağı sunar.

2. Binance Pool ile NiceHash madenciliğine nasıl katılım sağlanır?
NiceHash’teki alıcılar NiceHash platformundaki madencilere (madencilik gücü sağlayıcılara) bağlanır ve madencilik güçlerini nereye göndermek istediklerini seçerler. Alıcılar, ödül kazanmak için ETHash madencilik gücünü veya SHA-256 madencilik gücünü Binance Pool’a gönderebilirler. Düşük Havuz ücretleri ve FPPS (Pay Başına Tam Ödeme) ödeme sisteminin bir arada sunulması daha fazla kazanç elde edecekleri anlamına geldiğinden, Binance Pool birçok NiceHash alıcısı için çekici bir seçenektir. NiceHash’teki alıcıların madencilik güçlerini yönlendirmeleri için öncelikle bir Binance Pool Hesabı oluşturmaları gerekecektir.

Binance Pool ödeme sistemi hakkında şuradan daha fazla bilgi alabilirsiniz: https://www.binance.com/tr/support/faq/32843190fc1c4329a4df024339efa8d8

Binance Pool Hesabı Oluşturma:
NiceHash kullanıcılarının satın aldıkları Madencilik Gücünü yönlendirmek için bir Binance Pool hesabına sahip olmaları gerekecektir. Binance Pool hesabı oluşturmak veya kaydolmak için lütfen şu sayfaya gidin: https://accounts.binance.com/tr/register
NiceHash Hesabı Oluşturma:
Yeni bir NiceHash hesabı açmak için lütfen https://www.nicehash.com/my/register sayfasına gidin. Ardından, tercih ettiğiniz Madencilik Gücü algoritmasına bakılmaksızın tüm Madencilik Gücü sözleşmeleri Bitcoin ile satın alındığından NiceHash pazar yerinde Madencilik Gücü satın alabilmek için NiceHash cüzdanınıza Bitcoin yatırmanız gerekecektir. Binance Pool’un yalnızca SHA-256 ve ETHash Madencilik Gücü kabul ettiğini lütfen dikkate alınız.

NiceHash’te Emir Oluşturma:
NiceHash pazar yeri, iki farklı türden madencilik gücü emri oluşturulmasına imkan tanır. İşlevler ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen şu sayfaya gidin:
https://www.nicehash.com/support/hash-power-marketplace/orders/how-to-create-a-new-order

NiceHash, Binance Pool’a nasıl bağlanır?
Bir Binance Pool hesabı ve NiceHash hesabı oluşturmanızın ardından işçilerinizi ve Stratum Proxy’lerinizi yapılandırabilirsiniz.

SHA-256 (Binance Pool) için mevcut Staratum Proxy’leri:
Madencilik URL’si:

stratum+tcp://sha256.poolbinance.com:8888

stratum+tcp://bs.poolbinance.com:3333

Desteklenen bağlantı noktaları: 8888, 3333, 1800, 443

ETHash (Binance Pool) için mevcut Stratum Proxy’leri:
Madencilik URL’si:

stratum+tcp://ethash.poolbinance.com:1800
Desteklenen bağlantı noktaları: 1800, 25, 443, 3333, 8888

NiceHash’i Binance Pool’a bağlama:
NiceHash’in alıcı tarafında Stratum Proxy’nizi ve işçi adını yapılandırmak için bir seçenek göreceksiniz. Lütfen yukarıda belirtilen Stratum Proxy’ler arasından seçiminizi yapın ve işçi adını, Binance Pool’daki alt hesabınızın adı ile bire bir eşleşecek şekilde kullanıcı adı kutusuna girin. Eğer değiştirmediyseniz, Binance Pool hesabınızın varsayılan şifresi 123456 şeklindedir.

Minimum Havuz Zorluğunu Ayarlama

ETH madenciliği için minimum havuz zorluğunu yukarıda gösterildiği şekilde yapılandırmanız gerekebilir.

Zorluğu, örneğin mevcut madencilik gücü miktarına göre seçebilirsiniz:

Madencilik Zorluğu =137438953472=2^37=2^7×2^30=128 Gh/sn,

Madencilik Zorluğu =17179869184=2^34=2^4×2^30=16 Gh/sn,

Zorluk, bağlanması gereken madencilik gücü miktarına göre uygun bir şekilde ayarlanabilir

NiceHash’te bir Madencilik Gücü Emri gerçekleştirme.
NiceHash cüzdanınıza Bitcoin yatırmanızın ve Binance Pool’u yapılandırmanızın ardından emir oluşturmaya hazırsınız demektir. Buradan NiceHash’te alım emrini gerçekleştirebilir ve Binance Pool’da bağlantınızı kontrol edebilirsiniz.

Pazar yerine giderek emrinizi oluşturabilirsiniz: https://www.nicehash.com/my/marketplace

NiceHash’te Madencilik gücü satın alma ile ilgili daha fazla bilgi için şu sayfaya gidebilirsiniz:
https://static.nicehash.com/marketing%2FNiceHash_Buying_Guide_2020.pdf

Binance Pool’a bağlanma durumunuzu kontrol etme
NiceHash kullanıcıları ödemelerini Binance Pool’da aldıklarından, madencilik gücünüzün havuza düzgün bir biçimde bağlandığından emin olmanız son derece önemlidir. Binance Pool’a bağlı olduğunuzdan emin olun. Madencilik gücü emrinizi oluşturduktan sonraki 15 dakika içinde istatistikleri şurada görebilirsiniz:
https://pool.binance.com/en/statistics

NiceHash ve Binance Pool madenciliği hakkında herhangi bir sorunuz veya yardıma ihtiyacınız varsa, destek almak için lütfen [email protected] adresine bir e-posta gönderin.

Kaynak : Binance