Mükemmel insanlarla, keyif aldığımız organizasyonlar yaptık

Bu ay sevgili dostum, başarılı sunucu ve müzisyen Turan Oğuzhan ile sizler için hem fotoğraflar çektik, hem de röportaj yaptık. Bakalım Turan bize neler demiş?

Ankara’daki bu serüvenin nasıl başladı?

Turan Oğuzhan: Aslında her şey üniversite yıllarımda gelişti diyebilirim. Hacettepe Üniversitesinde, her ne kadar iktisat okusam da (Gülüşmeler) , Müzik Topluluğunda 4 yıl boyunca başkanlık yaptım. Bu sürede de mükemmel insanlarla, keyif aldığımız organizasyonlar yaptık ve bir çok insanla tanışma fırsatı buldum. Yine bahar şenliklerimiz zamanı Alper Kaya Yeşildağ ile tanıştık oda bana kafasındaki yeni bir müzik grubu oluşumundan bahsetti.

Aradan bir yaz geçti, buluştuk, ekibi topladık ve Gravity adında ilk grubum oluştu. Müzik bu şekilde başladı işte… Bunun yanı sıra bir çok etkinlikte, partilerimizde konuşmaları falan ben yapardım, öyle öyle derken bir bakmışım ki sahneye aşığım evet benim işim Sunuculuk demiştim. Bunun yanında da her zaman hayalim oyunculuk adına bir şeyler yapabilmekti. Bunun içinde Sadri Alışık Kültür Merkezinde eğitim almayı tercih ettim ve oyunculuk serüvenimde böyle başladı…

Şu anda neler yapıyorsun? İçinde bulunduğun projeler nelerdir?

Turan Oğuzhan: Mesleğim olsun istediğimden oyunculuktan başlayacağım. Biraz öncede dediğim gibi 1.5 yıla yakın bir eğitimi, başta Kerem Alışık hocam olmak üzere birçok değerli hocam eşliğinde tamamladım. Ne mutlu ki bana çok değerli bir yönetmen Akif Yeşilkaya’ nın yönettiği Mario Fratti’ den KAFES isimli oyunda ‘Christiano’ karakteriyle başrolde yer alacağım. Şuanda gerçekten aile gibi olduğumuz, çok değerli rol arkadaşlarımla beraber prova sürecindeyiz ve Nisan ayının ortalarına doğruda Sadri Alışık Kültür Merkezi bünyesinde Çolpan İlhan sahnesinde seyirciyle buluşmaya başladık.

Buna ek olarak birde seninde bildiğin üzere Sunuculuk ve MC lik yapmaktayım. En büyük hayalim Ankara da, ‘evet sunucuk yapabileceğim bir programım olsun’ idi ve ne mutlu ki IF Performance Hall bünyesinde Her Çarşamba gecesi insanların gerçek bir orkestra ile şarkı söyleyebileceği ‘Canlı Karaoke Band’ ekibinin sunucusu olarak, bir show programı tadında 2 yıldan fazla süredir bu hayalimi de gerçekleştirebiliyorum. İlerisi için en büyük hayallerimden biride televizyon önünde bir program yapabilmek, kim bilir belki olur . Ve son olarak müzisyen kimliğimle de, gitarist olarak ‘Popeye’ grubuyla beraber her Cuma IF Performance Hall de seyirciyle yerli ve yabancı şarkılarla buluşuyoruz…

Turan Oğuzhan

Neden Oyunculuk ve Sunuculuk? Seni bunlara iten özel bir neden var mı?

Turan Oğuzhan: Bence güzel soru. Biliyorsun müzikle de uzun yıllardır uğraşıyorum hem vokal hem gitarist olarak bir çok projede yer aldım ve halada yer almaya devam ediyorum. Sanatı severek yaptıktan sonra ne olduğunun pek önemi yok bence, insanlara bir şekilde bir an dokunabiliyorsunuz. Tiyatroda benim gibi derdi olan, düşünceleri olan, konuşmak isteyen bir canlı.

Oyunculuk nasıl biliyor musun Utku? bence; gördüklerinizi, toplumun ihtiyaçlarını içinizde harmanlayıp sunabildiğiniz, hep taze kalan bir ürün ve insanlar ihtiyaç duyduklarında alıp alıp kullanıyorlar. İşte bu duruma imkan veren mükemmel bir meslek… Bunun yanında da sunucuyken kendimi insanlara çok yakın hissediyorum. Mutluluklarımı, sorunlarımı veya enerjimi seyircimizle çok rahatça paylaşıyorum. O kadar özel bir anki, karşımdaki insanın o gün mutsuz olduğunu, ama o an benden enerjiyi aldığını hissedebiliyorum, işte o anlık oluşan 1-2 saniyeler birike birike dakikalara,saatlere ve günlere çıkarak anılarımda yer etsin istiyorum. Seviyorum işte anladığın.

“Onun için çok şey değişti”

Gelecek adına ne umut ediyorsun veya düşüncelerin neler ?

Turan Oğuzhan: Her şeyden önce şuna çok inanıyorum bilirsin bir hikaye vardı ya.. Milyonlarca deniz yıldızı sahili vurur ve adamın biri tek tek eliyle denize atmaya çalışır. Sonra biri gelir , ki bunlardan bizim ülkemizde çok. Niye uğraşıyorsun ne değişecek ki, milyonlarcalar diye konuşur. Adamda bir tane daha denize atıp bak onun için çok şey değişti der. Yaşam işte tam olarak böyle, bizlerinde bazılarının hayatlarına dokunmamız lazım, birilerinde farkındalık uyandırmamız lazım, buna gerçekten çok inanıyorum. Biz dokunacağız, o insan bir başkasına dokunacak bu domino etkisiyle gidecek ve gücüm yettiğince insanların hayatlarına bir nebze olsun dokunabilmeyi istiyorum.

Sana insanlar nasıl ulaşabilirler ? Nasıl takip edebilirler ?

Turan Oğuzhan: Sosyal medyayı çok seviyorum ve elimden geldiğince kullanıyorumda. WEB SAYFAM: www.turanoguzhan.com , FACEBOOK: officialturan İNSTAGRAM: turanoguzhan , TWİTTER: turanoguzhann , SNAPCHAT:turanoguzhan adreslerinden beni takip edebilir ve bana ulaşabilirler…

Diğer röportajlarımızı okumak için tıklayın!

.