Mercedes-AMG & Cigaratte Racing

Mercedes & Cigarette’nin yine bir tekne-araba ürünüyle beraberiz. Zehirli bir yılan gibi duran bu su ve asfalt canavarlarına buyrun beraber bakalım!

Mercedes’in bir süredir güçlerini sulara aktardığını biliyoruz. Hemde çok çekici ve hafif yapılarla! En iyilerle çalışmayı adet edinen Alman marka, AMG’yi de işin içerisine katarak, denizlerde dalgaların nasıl yarılacağının dersini veriyor. Cigarette Racing şirketini daha önce duydunuz. Project One üzerinden, 3.100 ps’lik bir sürat teknesi ortaya çıkartılmıştı. Ve bu iki markaya bir kez daha hayran olmuştuk.

Orantısız güçlerle tekneler beslense de şekiller, istenilen spor modelin temasında yapılıyor. Hızlı deniz ve kara taşıtlarını yan yana koyduğumuzda da karizmanın zirvesi olan bir resim karesini bize veriyorlar. 41 Carbon Edition isminin verildiği tekne, Miami Uluslararası Boat Show’da tanıtıldı. Mercedes-AMG GT 63 S’ten alınan ilhamla yapılan tekne, renkleriyle de büyüleyici duruyor. Cigarettes, daha iyi verim açısından teknesini karbon-fiberden imal etmiş. Avantaj bakımından daha sağlam bir yapının yanında hız konusu daha fazla olacak. Düşük ağırlık merkezi gibi etmenler hesap edilerek projeye başlanmış. Siyah AMG GT 63 S’in kırmızı desenli gövdesine designo grafit gri magno boya uygulanmış. Sarı kaliperlerle süslenen jant takımına farklı bir hava vermiş. Cigarettes 41 Carbon Edition’un profilinde ise kocaman bir AMG yazısını görüyoruz.

Çıkartmaların desenleri de GT 63 S ile aynı. 12.5 metre uzunluğundaki teknenin karbon fiberden yapılan sandviç tipi gövde türü sayesinde diğerlerine göre 250 kg ağırlıktan tasarruf edilmiş. Mühendislerin burada ağırlık merkezi ve hafifliği esas aldıklarından bahsetmiştik. 41 Carbon’u besleyecek 1.600 ps‘lik bir Mercury motoru yerleştirilmiş. Toplamda 142 km/h sular üzerinde hız yapabilecek. Dıştan takma motorlarla teknede aynı anda 20 kişi seyahat edebilecek. Kırmızı, 41 Carbon Edition’un yan kısım döşemelerinde ve oturma gruplarında kullanılmış. Kontrol ekranlarıyla da epeyce bir teknolojik hava yansıtılıyor. İki şirketin yine bir araya gelmesiyle inanılmaz modeller çıkartılmış. Mühendislikle dizayn ögeleri başarılı şekilde birleştirilmiş.

Kaynak: Boss Life Dergi