İş Hayatımızda Sağlıklı Yaşayabilmenin Önemi

Toplum olarak başarılı olmak için sabahın erken saatinde kalkıp işlerimizin başında olarak kapitalist topluma uyum sağlamaya çalışıyoruz bir nevi. Peki böylesine çok çalışan toplumlar olarak kendimize zaman ayırabiliyor muyuz ülke olarak? Aslında baktığımız zaman oldukça yoğun bir çalışma tempomuz var. Bu yoğun tempo içinde insanoğlu olarak sağlımızı ve gelecek nice güzel günlerimize daha başarılı bir yaşam biçimi katmak için kendimize önem vermeliyiz.

Düşündüğümüz zaman aslında bizler daima hayat kuralları olan prensipli insanlarız. İşte tam da bu yönde adımlar atarken işlerimizin yanı sıra kendimize başarılı bir sağlık programı hazırlamayı da ihmal etmemeliyiz ki; Başarımız da bu yönde çift yönlü olarak devam edebilsin. Örneğin ilk olarak uyku düzenimize sonrasında beslenme alışkanlıklarımıza sonrasında kendimize göre doktorumuza giderek dolayısıyla da kendisine danışarak hazırlayabileceğimiz bir sağlıklı aktivitelerimiz mutlaka olmalıdır. İnsanın başarı standartlarında kendisine olan güveni ile oluşturduğu profesyonel yaşam biçimi vardır. Bundan dolayı atacağımız her adımda kendimize başarı konuları belirlersek kat edeceğimiz yol da buna göre pozitif yönde çizilmeye devam edecektir.

İş hayatında insanların her geçen sürede nasıl daha ileri düzeyde kazanç elde edebileceğini bildikleri için yaşam kalitelerini de buna göre belirlemektedirler aslında. Bir insanı ele alalım ; SABAH: 07:00 itibari ile uyandığını düşünelim uyandıktan sonra kahvaltısı 15 dakika sürer 07:15 kısa süreli bir yürüyüş olduğunu buna da 15 dakika olacağını düşündüğümüzde 07:30 itibari ile iş için hazırlanma süreci ve 08:00’de yola çıkıp 9 da iş yerinde olduğunu ele alırsak ve akşam 19:00’a kadar işlerinin yoğun olduğunu düşündüğümüzde aslında ortaya şu çıkıyor; Toplum olarak aslında hepimizin çalışma stratejisi hemen hemen aynı olduğuna şahit oluyoruz.İşte böylesine yoğun bir çalışma şartlarımız varken hafta sonunda kendimize özen gösterip sağlığımızı koruyacak şekilde kendimize program oluşturursak hem geleceğimize kendimizi sağlıklı kazandırmış oluruz hem de hafta içinde çalışma koşullarımızda kendimize iyi bakabildiğimiz için kendimizi başarı da zirveye taşımamız daha doğru olur.

Yazar: Aybüke Yetim
yetimaybuke8979@gmail.com

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here