Güneş Lekelerine Savaş Açın!

Yaz mevsimini geride bırakırken, cildinizde oluşan güneş lekelerine de “Elveda!” demeye ne dersiniz? Türkiye’nin en iyi dermokozmetik markalarından DermaPlus-MD tarafından geliştirilen Retexture Phytic Krem, güneş lekelerini 1 ay gibi kısa bir sürede yok ediyor.

Yaz demek, kadın erkek ayırt etmeksizin bronzlaşmanın tadını da çıkarmak demek. Güneşin tüm ışınlarını depolarken, ne yazık ki güneşin zararlı etkilerine de maruz kalıyoruz. Bazen cildimizde kalıcı hasara yol açan
güneş lekeleri, kabusumuz haline gelebiliyor. Genellikle yaz mevsiminde oluşmaya başlayan lekeler, cilt renginin açılmaya başladığı sonbaharda daha da belirginleşiyor ve cildimiz üzerinde kalıcı deformasyonlara sebep olabiliyor. Güzelliğimize gölge düşüren, cildimizin pürüzsüz ve ışıl ışıl dokusunu kaybettiren güneş lekelerinden kurtulmanın şimdi tam zamanı! Türkiye’nin en iyi dermokozmetik markalarından biri olarak gösterilen DermaPlus-MD, uygulandığı anda lekelerin giderilmesine ve renk tonunun eşitlenmesine yardımcı olacak özel bir krem geliştirdi: Retexture Phytic Krem. Glikolik asit, laktik asit ve phytic asit ile zenginleştirilmiş bir içeriğe sahip olan Retexture Phytic Krem, kullanıldığı anda içeriğindeki papatya özlerinin etkisiyle ciltte yatıştırıcı bir his bırakarak, yaz aylarında kuruyan cildimizi yoğun bir şekilde nemlendiriyor. Retexture Phytic Krem, çeşitli sebeplerden dolayı oluşan ve özellikle güneş kaynaklı lekeleri, hiçbir operasyona gerek kalmadan yok ediyor. Daha aydınlık ve ışıltılı bir cildin elde edilmesine ve yeni leke oluşumuna karşı cildin etkili bir şekilde korunmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda bağ dokunun ağımsı yapısını güçlendirirken, cildin sıkılaşmasını ve elastikiyet artışını sağlıyor. Hücre yenilenme hızını artırma özelliği de olan krem, daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt yüzeyinin elde edilmesinde de etkin bir rol oynuyor. İlk 15 gün, 2 günde 1, sonrasında ise her gece yatmadan temiz cildinize, parmaklarınızla hafif masaj yaparak uygulayacağınız Retexture Phytic Krem, 1 ay gibi kısa bir sürede lekelerden kurtulmanıza yardımcı oluyor. Lipozom teknolojisiyle daha hızlı emilerek etken maddelerin hızla sonuç vermesini sağlayan krem, aknelerin tedavisinde de kullanılıyor. Etken maddeleri arasında kendi ağırlığının 1000 katı oranında nem tutabilme özelliğine sahip sodyum hyaluronat, cildinizi dolgunlaştırarak nemlendirirken, glikolik asit başta olmak üzere pek çok etken maddeyle de cildin alt katmanlarına nüfuz ederek koyu lekelerin parçalanmasını sağlıyor.

DermaPlus-MD, Retexture Phytic Krem, 60 ml: 249 TL

Kaynak: Boss Life Dergi