Görme Engellilerin Zamanı Yakalamasını Sağlayan İlk Akıllı Saat!

Görme engelliler için akıllı saat, DOT Braille Smartwatch, gündelik yaşamda ve iş hayatında dezavantajlı hale getirmiş olduğumuz.

bireyleri teknolojiyle buluşturarak, hayatlarını kolaylaştırıyor. Dünya genelinde görme yetisini kaybetmiş 285 milyonun üzerinde insan bulunuyor.

Görme engellilere özel akıllı saat, bu bireylerin tamamına ulaşamasa da bir kısmının hayatını kolaylaştırmayı ve

bu insanların teknolojiyle buluşmalarını sağlıyor.Görme engelli bireyler, dünya nüfusunun hatırı sayılır bir dilimini oluşturuyorlar. Elbette ki görme engellilerin dışında, toplum içerisinde dezavantajlı hale gelen birçok birey bulunuyor. Fakat şimdilik görme yetisini kaybetmiş 285 milyon insan için özel olarak tasarlanan bir akıllı modelini huzurlarınıza getiriyoruz.

Güney Koreli DOT adındaki teknolojik cihaz üreticisi, Braille alfabeli akıllı saat modelini bizlerle buluşturarak hem dünyada bir ilke imza atıyor hem de engelleri kaldırmayı başarıyor.

Şık tasarımının yanı sıra Bluetooth bağlantısı sayesinde de akıllı telefonlarla etkileşime geçen, aynı zamanda da sosyal medya. mesaj ve arama uyarıları da veren bu akıllı saat, bünyesinde barındırmış olduğu iki adet düğme sayesinde de bu uyarılara rahatlıkla cevap verebilmeyi sağlıyor. Alüminyumdan oluşan hafif ve dayanıklı yapısının yanı sıra güçlü piliyle de 7 saatlik kesintisiz kullanıma olanak tanıyor.

Kaynak: Boss Life Dergi