FREDERİQUE CONSTANT VİNTAGE RALLY HEALEY CHRONOGRAPH COLLECTİON

Saat endüstrisinin butik isimlerinden Frederique Constant, klasik yarış otomobillerinden ilham alan yeni koleksiyonu Vintage Rally Healey Chronograph ile boy gösterdi. Mekanik tutkusunun belki de en başarılı dışavurum şekilleri arasında yer alan saatler ve otomobiller bir araya geldiğinde ortaya çıkan sonuçlar çoğunlukla çok başarılı oluyor. Bu gerçeğin farkında olan markalar da bu iki farklı kavramı aynı çatı altında toplayan birbirinden başarılı modellere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Özellikle işin klasik otomobil alt grubunda ön plana çıkan markalardan biri de genç yaşına rağmen pek çok köklü saat markasını geride bırakacak başarılara imza atan Frederique Constant. Geçtiğimiz yıllarda sürpriz

bir kararla Uzakdoğulu dev marka Citizen’in bünyesine dahil olan Frederique Constant, özellikle fiyat/performans konusunda kendinden sık sık söz ettirmeyi de başarıyor. 2004 yılından bu yana klasik otomobil rallilerinde sponsorluk anlaşmalarına devam eden marka, yeni tanıttığı Vintage Rally Healey Chronograph Collection ile sayfalarımıza konuk oldu. Her biri sadece 2888 adet ile limitli üretilen modellerden paslanmaz çelik versiyonlar için British Racing Green zeminde beyaz alt kadran ve gümüş zeminde gri alt kadran olmak üzere iki farklı kadran opsiyonu yer alıyor. Koleksiyonun klasik karakteri daha ön planda olan pembe altın versiyonu ise lacivert zemin üzerinde beyaz kadran ile geliyor. Paslanmaz çelik versiyonlar €2595, pembe altın kaplama versiyon ise €2895 etiket fiyatıyla vitrinlerde boy göstermeye hazırlanıyor.

Kaynak: Boss Life Dergi