OMEGA Seamaster Diver 300M Titanium Tantalum

Omega, geçtiğimiz yıl yenilediği Seamaster Diver 300 koleksiyonuna eklediği Seamaster Diver 300M Titanium Tantalum Limited Edition ile sayfalarımıza konuk oldu. Sadece

2500 adet ile limitli üretilen model, markanın geçmişine gönderme yapan detaylarıyla dikkat çekiyor. İlk defa 1993 senesinde tanıtılan Seamaster Diver 300M, Tantal olarak bilinen özel bir metalden üretilmişti. O güne kadar daha çok elektronik ve medikal alanlarda kullanılan Tantal, kendine özgü mavi/gri tonda göz alıcı bir renge sahipti. Dünya üzerinde altından daha az bulunan, çelikten daha sert yapıda ve aşınmaya karşı müthiş dirençli olan bu metal, söz konusu özelliklerinden ötürü üzerinde çalışması zor yapısıyla da saat endüstrisinde nadiren kullanılabiliyordu.

Modelin gri titanyum kadranında, Seamaster Diver 300 model ailesinin sembol detaylarından kabartma dalga deseni göze çarpıyor. Kasanın arka tarafında bulunan safir kristal cam bölmeli kapak modele hayat veren mekanizmayı izlemeyi mümkün kılarken, NAIDAD kilit sistemi sayesinde 300 metre / 30 bar su basıncına dayanıklılığı garantiliyor. Omega’ın Seahorse (Denizatı) figürüyle süslenmiş kapağın altında, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber 8806 mekanizma görev yapıyor. Swiss Federal Institute of Metrology (METAS) sertifikasyonlu ve Master Chronometer özellikli otomatik kalibre hem dakiklik hem de manyetik ortamlara karşı dayanım konusunda standartları yeniden tanımlayan özellikleriyle markanın tecrübesini gözler önüne seriyor.

Kaynak: Boss Life Dergi