A.Lange & Söhne

A.Lange & Söhne
Saxonia Annual Calendar Platinum

A. Lange & Söhne’nin yeni tasarımı Saxonia Annual Calendar Platinum lüks saat piyasasına adım atan en yeni modellerden biri. Alman saat üreticisi yeni modeliyle yine klasik zerafet, lüks ve üstün işçilik arasında sarsılmaz bir köprü kuruyor.

38.5 mm çapındaki platin kasaya sahip olan saatin kasa kalınlığı 9.8 mm. Kadranda, 12 rakamının hemen altında büyük bir tarih göstergesi yer alıyor. 3, 6 ve 9 rakamlarının bulunduğu yerlerde ise ay ve ay dönüm tarihi ve haftanın günlerini gösteren ikincil kadranlar bulunuyor.

Saatin kalbinde yer alan ve tabii ki A. Lange & Söhne üretimi olan Kalibre L085.1 SAX-0-MAT otomatik hareket mekanizması her yıl sadece bir kez ayar istiyor, ay evresi göstergesi ise hiç şaşmadan tam 122 yıl boyunca çalışmaya devam edebiliyor. Tamamen el yapımı olan bu hareket mekanizmasının mikro rotoru 21 ayar altından üretilmiş. 476 parçadan oluşan mekanizmanın üzerinde 43 değerli taş yer alıyor. Saatte 21,600 titreşimle çalışan hareket mekanizmasının ayrıca 46 saatlik bir güç rezervi bulunuyor.

Kaynak: Boss Life dergi