Eskidji Gayrimenkul Ankara Merkez Bölge Ortağı Köksal Ünal Anlatıyor!

-Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1977 yılında Ankara’da doğdum. 2006 yılında evlendim,YağızBaranveYiğitBoraadındaikioğlum var. Tüm eğitim hayatım Ankara’da geçti. 1992 yılında ticaret hayatıma ailemin kuyumcu dükkanında başladım. Değerli taşlar konusunda uzmanlık kazandım. Bir yandan kuyumculuğu sürdürürken, diğer yandan arsa alım satımı yaptım. 2003 yılında Bursa Görükle bölgesini ziyaretim esnasında oluşan bir fikirle bağlıca da ki arsalarım üzerine öğrenci evleri inşa etmeye karar verdim, 2004 yılından beri öğrenci evlerimiz aktif olarak çalışıyor. 2010 yılında Eskidji Gayrimenkul ailesine katıldım. 2010 yılında Bağlıca, 2011 yılında da Hoşdere’de bulunan ikinci ofisimi açtım.

-Sektörün başarılı iş adamı olarak ön plana çıkan bir isimsiniz, başarınızın sırrı nedir?

Her şeyden önce samimiyet, dürüstlük ve güven ilkesiyle çalıştım. 2010 yılında Eskidji ailesine katılarak kurumsallık anlayışımızı ortaya koyduk. Sektördekieksikleritespitettik,doğrubiryapılanma ve doğru bir ekip kurduk. Her zaman sektörde fark yaratacak bir bakış açısı oluşturdum. Müşterilerimize anlaşmalı çözüm ortaklarımızla birlikte hukuksal, mali ve teknik hizmetler sunmaya başladım. Müşterilerimizi doğru bölgelerde doğru ve en kazançlı yatırımlara yönlendirdik. Bunun sonucunda 2011 yılında “Türkiye Örnek Ofis” ödülü, 2012 yılında “Türkiye İkinciliği” ve 2013 yılında yana “Türkiye Birincilikleriyle” devam eden bir başarı hikayemiz var.

Bu yıl da Mayıs sonunda Türkiye çapında gerçekleştirilen Eskidji Gayrimenkul Ödül Töreninde “2016 Yılı Satışta Adet Birinciliğinden” “En Çok Kazanan Gelir Birinciliğine” kadar 7 farklı dalda ödül almanın mutluluğunu yaşıyoruz.

-Hayatta bir sloganınız var mı?

Elbette. Gülüşünüz logonuz, kişiliğiniz kartvizitiniz ve başkalarına kendilerini nasıl hissettirdiğiniz sizin markanızdır.
-Sosyal sorumluluk projelerine önem veren, hayırsever bir işadamı olarak tanıyoruz sizi, yaptıklarınızdan biraz bahseder misiniz?

Biliyorsunuz hayır işlerinde sağ elin verdiğini sol elin görmemesi gerekir. Bu konuda tek söyleyebileceğim bu şehirde kazandıklarımızı bu şehirde olması gereken şeyler için tekrar harcadığımızdır. Sosyal sorumluluk projeleri her zaman hem şahsım hem de şirketim olarak en çok önem verdiğimiz konulardan. Sosyal sorumluluk projelerimde önceliğim eğitim alanı ve çocuklar.

-Sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görevleriniz var faaliyet gösterdiğiniz sivil toplum örgütlerinden bahseder misiniz?

Malumunuz hepimiz için en kolay olan şey şikayet etmektir. Hayatımızda, şehrimizde, mesleğimizde aklımıza gelen birçok konuda şikayet etmek yerine bunlarla mücadele etmemiz, yanlış giden şeyleri düzeltmek insani olarak sorumluluklarımızdan. Bu sorumlulukları ve çalışmaları birey olarak yapabilmemiz çokta mümkün değil. Dolayısıyla çok önem verdiğim sivil toplum örgütlerinde aktif olarak

Özel

birçok görev aldım ve görevleri elimden geldiğince arkadaşlarımızla birlikte en iyi şekilde yerine getirmeye, şehrimize mesleğimize ülkemize yararlı olmaya çalışıyoruz.

Etimesgut Sanayici ve Yatırımcı İşadamları Dernek Başkanı Birleşik Müteahhitler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Etimesgut Emlak Müşavirleri Derneği Başkan Yardımcısı Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Ankara Genç İş Adamları Derneği Üyesi
Ankara Fenerbahçeli İş Adamları ve Yöneticiler Derneği Üyesi
Fenerbahçe Kongre Üyesi

-Gerek iş hayatında gerekse sivil toplum kuruluşlarında aktif olduğunuzu biliyoruz. Peki Köksal Ünal boş zamanlarını nasıl değerlendirir?
Seyahat etmek ve yeni yerler keşfederek farklı insanlar tanımaktan hoşlanırım. Bunun yanı sıra ailem ve çocuklarımla zaman geçirmeyi seviyorum.

-Etimesgut’ta ki sivil toplum örgütlerinde daha fazla görev almanız hakkında neler söylemek istersiniz?

Ankaralı olmakla beraber aslında iyi bir Etimesgut’luyum. Doğduğum büyüdüğüm okullarına gittiğim 25 yıldır ticaretimi sürdürdüğüm bugünlere gelmemdeki en değerli şeylerden bir tanesi de ETİMESGUT. Benim için her zaman özel bir yeri var bu ilçeye elimden geldiğince ömrümün sonuna kadar hizmet etmek en büyük arzularımdan bir tanesi.

-Bu sözlerinizden sanki siyasete hazırlanıyormuşsunuz gibi bir izlenim oluştu…

Bunun için biraz erken olmakla beraber elbette bir gün şartlar müsait olursa ve fırsat verilirse Etimesgut’ a hizmet etmek için yerel siyaset noktasında elimden gelen her şeyi yapmak isterim. Şikayet etmek yerine, sorunlarını ve eksiklerini bildiğimiz, çözüm önerilerimizin olduğu, yabancı olmadığımız bir yer Etimesgut. Şimdilik hayırlısı demek en doğrusu…

-Peki, yeni dönem projelerinizden biraz bahseder misiniz?

Bildiğiniz gibi Bağlıca son yıllarda sayıları hızla artan üniversiteler, dev sağlık tesisleri ve diğer büyük yatırımlarla Ankara’nın en hızlı gelişen bölgesi. Biz de burada, Ankara’da çağdaş kentleşme adına önemli bir adım olduğuna inandığımız yeni bir yerleşim alanı kuruyoruz: Bağlıca Batışehir. Bu projeyle 7 üniversitenin ortasında, binaların

birbirini kesmediği, yeşil alan sıkıntısının yaşanmadığı, ulaşımın kolay olduğu, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yakın büyük bir şehir kurulacak. İnşaatının da bu yıl sonunda başlaması planlanıyor.

-Büyük bir Fenerbahçe taraftarı olduğunuzu biliyoruz…

Evet, aileme ve işime olan sevgimin yanı sıra en büyük tutkum Fenerbahçe’dir. Bahsettiğim gibi Afider Yönetimi ile de Fenerbahçe adına güzel işler yapıyoruz.

-Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Ankara’ya katma değer sağlayacak projelerimiz de devam edecek. Bunun yanı sıra gerek üye olduğum sivil toplum kuruluşlarıyla gerekse gerçekleştirdiğimiz projelerle güzel işler yapacağız.

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here