Home Etkinlikler Dünya’nın Başkenti İstanbul’un En Lüks 5 Oteli

Dünya’nın Başkenti İstanbul’un En Lüks 5 Oteli

İstanbul; hepimizin bildiği gibi tarihi yarımadası, inanılmaz derecede etkileyici manzaraları ve birçok medeniyete başkentlik yapmış olduğu için bünyesinde barındırmış olduğu kültürel güzellikler ile eşsiz bir metropoldür. Yüzyıllar öncesinden beri halen daha dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle de sadece ülkemiz açısından değil, dünya kültürü bakımından da eşsiz bir yere sahiptir. İstanbul, sadece iki kıtayı birbirine bağlayan bir köprü olmakla kalmayıp; eşsiz mahalleleri ve semtleriyle de burayı ziyaret eden insanlara unutulmaz anlar yaşatmaktadır.

Eğer tarihi keşfe hazırsanız ve ağız sulandıran Türk mutfağının eşsiz lezzetleriyle damaklarınızı tatlandırmaksa amacınız, kuşku yok ki İstanbul beklentinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Dünya çapında düzenlenen en güzel partilerden bazılarına ev sahipliği yapan şehir, hiç uyumayan gece hayatıyla Türkiye’de ziyaret edilebilecek en güzel yerler arasına ismini ilk sırada yazdırmıştır. Böylesine güzel ve uğrak bir yer olmasından dolayı son yıllarda İstanbul’da bulunan beş yıldızlı otel sayısında gözle görülür bir artış olmuştur. Bu nedenle içlerinden en iyi konaklama seçeneklerini sunan otelleri seçmek oldukça zor oldu.

Fakat sizler için derlemiş olduğumuz listede bulunan bu yerler, bulunduğu konumdan sunduğu imkanlara varıncaya kadar her şeyiyle bir otelden beklentinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Bu lüks tesisler oldukça yüksek fiyatlara sahip olsalar da mutlaka gezip görmeniz, hatta konaklamanız gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Çırağan Palace Kempinski – Beşiktaş

Çırağan Palace Kempinski, Boğaz’ın eşsiz güzelliğini konuklarına sunmakla birlikte köklü geleneğini de devam ettirmektedir. Palmiye ağaçları ve çardaklar ile donatılan otelin açık alanının merkezinde, mükemmel bir şekilde tasarlanmış sonsuzluk havuzu bulunmaktadır. Bej ve mavi renklerden oluşan iç kısmı; 19. yüzyıla ait mobilyalar, özel yapım halılar ve yüksek sütunlar ile döşenmiştir. Odaları ise Doğu ve Batı kültürlerinin harmanlanmasından oluşmasının yanı sıra, rahat ve şık yataklar ile donatılmıştır.

Raffles İstanbul – Zorlu Center

Raffles İstanbul Otel, lüks bir alışveriş merkezindeki birçok sanat performansının gerçekleştiği mekanların yanında, bir sürü ödülü elinde bulunduran Zorlu Center’in ayrılmaz parçasıdır. İstanbul’da bulunan birçok lüks otelin aksine Raffles, Osmanlı ve Bizans dönemlerini anlatan bir mimari ile tasarlanmamıştır. Ancak, bunun yerine kendine güvenen Türkiye’nin modern bir sembolü olarak hizmet vermektedir. Bu otel 2014 yılının 1 Eylül’ünde Amerikalı ünlü şarkıcı Lady Gaga ile açılış yapmıştır ve bu ünlü isim otelin ilk konuğu olmuştur.

Four Seasons Otel İstanbul

Four Seasons İstanbul, ihtişamlı bir boğaz manzarası sunan ve Beşiktaş ilçesinde bulunan bir oteldir. İstanbul Boğazı’nda yer alan bu restore edilmiş 19. yüzyıl Osmanlı sarayında, lüks detaylar ile uyum içerisinde tarihi bir mimari bulunmaktadır. Otelin yapısı, klasik dekoru oldukça dikkat çekici özelliktedir ve sadece birkaç otel bu yapının zarafeti ile eşleşebilir. Odaları ise oldukça geniştir ve otel konuklarına mükemmel bir hizmet sunmaktadır. Muhteşem teras manzarası, leziz yemekler sunan restoranları ve rahatlamanız için gereken bütün imkanların bulunduğu Four Seasons İstanbul, sizlere bu şehrin tam anlamıyla kusursuz yönlerini gösterecektir.

Shangri-La Bosphorus Otel – Beşiktaş

Dünyanın en lüks otel zincirleri arasında yer alan Shangri-La Otel, turistik bir simge haline gelmiş Sultanahmet’in biraz dışarısında kalmış olsa da konuklarına İstanbul’un Taksim, Maçka, Dolmabahçe, Ortaköy, Bebek gibi muhteşem semtlerinin manzaralarını sunmaktadır. Otelin sağ tarafında, inanılmaz bir tarihi barındıran Dolmabahçe Sarayı bulunmaktadır. Sol tarafında ise 20 binin üzerinde eserin bulunduğu yeni denizcilik müzesi yer almaktadır. Pastel mavi, bej ve krem renginin baskın olarak göründüğü iç tasarımı, İstanbul’un hareketli sokaklarında gezindikten sonra rahatlamanızı sağlamaktadır.

Hilton İstanbul Bomonti Otel&Konferans Merkezi – Şişli

Fazlasıyla modern bir tasarıma sahip Hilton İstanbul Bomonti Otel, İstanbul’un en pahalı ve en gözde caddeleri arasında bulunan Nişantaşı’nın da yer aldığı Şişli’de konumlandırılmıştır. 2015 yılında 60. yıl dönümünü kutlayan bu otel; 1955 yılından beri Sophia Loren, Louis Armstrong ve Grace Kelly gibi daha birçok ünlüye, kraliyet üyelerine, dev patronlara hizmet vermiştir. Burada bulunan ihtişamlı Eforea Spa, otelin üç katına yayılmış durumdadır. Ayrıca otelin bünyesinde barındırmış olduğu Türk hamamı ya da açık veya kapalı havuzlarda da rahatlayabilirsiniz.

Kaynak: Boss Life Dergi

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here