Denizdeki Yakışıklı: Azimut Grande 35M

Azimut Grande 35M

İtalyan tersane Azimut, yeni amiral gemisi Grande 35M’nin lansmanını Versilia Yachting Rendezvous ile yaptı. Bu yılın ilk bölümünde suya indirilen Azimut Grande 35M’in ilk gövdesinin ardından, ikinci gövdenin de yapımının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

35 metrelik bu motoryatın tanıtımı ilk defa, Eylül 2016’da Azimut-Benetti Group’un Cannes Yachting Festival’daki basın konferansında yapılmıştı. O günden bu yana son derece popüler bir tasarım haline gelen Azimut Grande 35M, şimdiden 5 adet satıldı. Tersane son satışın, geçtiğimiz Şubat ayında Yachts Miami Beach fuarında gerçekleştiğini belirtti.

Gövdenin yanından yükleme yapılabilen servis botu ve jet ski garajı, 30 metrekarelik yükseltilmiş gözlem güvertesi gibi dikkat çekici unsurlar sunan Grande 35M, ferah iç mekanlarıyla da öne çıkıyor. Tavandan yere kadar uzanan pencerelere sahip ana güvertedeki master suit ve Azimut-Benetti’nin şimdiye kadar tasarladığı en büyük açılır balkonlar, motoryatın diğer dikkat çeken özellikleri olarak karşımızda.

Çift 2400’er beygirlik MTU 16V2000 M93 makinelerle donatılan Azimut Grande 35M motoryat, 25,5 knot sürate çıkabiliyor.

Kaynak: Boss Life Dergi