Home Etkinlikler Deniz, Kum, Güneş ve Dünya’nın En Güzel Plajları!

Deniz, Kum, Güneş ve Dünya’nın En Güzel Plajları!

Denizin, güneşin ve kumun hayalini kurma vakti geldi.

Dünyanın en güzel plajlarını keşfetmek için, bu yaz kendinize fırsat tanıyın… Gezmeyi ne kadar severseniz sevin, insan bünyesi plajda yan gelip yatmayı da istiyor. Yaz aylarında dünyanın en güzel plajlarını keşfetmek, koştur koştur tüm müzeleri gezmeye çalışanlar için de iyi bir alternatif tatil yöntemi. Bu yaz birkaç gününüzü rüya gibi bir denize karşı geçirmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. İşte ruhu dinlendirme garantili şezlong keyifleri için yönelebileceğiniz, dünyanın dört bir yanından, en güzel plajlar!

Anse Lazio – Seyşeller

Dünyanın en güzel sahillerinden biri olarak nitelendirilen Anse Lazio, Hint Okyanusu’nda, karadan oldukça uzak olan Seyşeller Adası’nda yer alıyor. Bembeyaz kumlar, sahile renk katan kırmızı kayalar ve yemyeşil bir deniz rengine sahip. Deniz o kadar berrak ve balıklar o kadar bol ki, buradayken dalış yapmayı da mutlaka denemek gerekiyor. Adada çok az mekan bulunduğundan, tamamen kafanızı dinleyebileceğiniz, oldukça sessiz ve huzurlu bir deniz tatili vadediyor.

Grace Bay – Turks and Caicos Adaları

İsmiyle müsemma, oldukça zarif bir plaj olan Grace Bay, deniz kıyısı boyunca yaklaşık 19 kilometre kadar uzanıyor. Bu kadar büyük bir alana yayılması, plajda istediğiniz zaman kendinize özel bir alan bulabilmenize olanak sunuyor. Burada bulunan resif, dünyanın üçüncü en büyük resifi olduğundan, yine dalış yapmadan geri dönmemenizi öneririz. Diğer plajlara göre burası daha turistik olduğundan, aradığınız lüks ve konforu burada bulabileceğinizi de belirtelim.

Nacpan Beach – Filipinler

Filipinler’in en güzel plajı olarak nitelendirebileceğimiz Nacpan, gerçekten de hiç el değmemiş bir güzellik. Denizinin yer yer farklılaşan mavi rengi, aklınızı başınızdan alabilir. Plajın etrafındaki ormanlık alanlar, yeşilin binbir tonunu görebileceğiniz farklı türlerde ağaçlara ev sahipliği yapıyor. Uzun uzun sıralanan palmiye ağaçları plaja egzotik bir hava katıyor. Buraya geldiğinizde, tamamen offline moda geçmeniz, adanın tadını tamamen çıkarabilmeniz için şart.

Flamenco Beach – Porto Riko

Porto Riko’nun batısındaki küçük bir ada olan Culebra’da yer alan Flamenco Beach, el değmemiş güzelliği ile gören herkesi kendine bağlayan, bir diğer dünya güzeli plaj. Plajı sarmalayan palmiyeler ise, adanın egzotik havasına bir kat daha güzellik katıyor. Burada konaklarken tercih edebileceğiniz büyük oteller yok ama isterseniz geceleri plajda kamp kurarak ve dalgaların sesiyle uyumayı tercih ederek, bambaşka bir deneyim yaşayabilirsiniz. Sahilin tüm güzelliklerini görebilmek için dalış deneyimini eksik etmemenizi de öneririz.

Playa De Ses Illetes – İspanya

Dünyanın en güzel plajlarını listeleyen her yerde görebileceğiniz belki de tek isim İspanya’daki Playa de Ses Illetes. Hiç uyumayan ada olarak biliniyor ve çılgın partileri İbiza’dakilerle yarışıyor. Ünlülerin de sık sık akın ettiği bir plaj olan Playa de Ses Illetes, deniz tatillerinde sakinlik yerine macera arayanlar için en güzel adres. Konaklama açısından pek de lüks bir opsiyon bulunmasa da, denizin güzelliği, kumların bembeyaz rengi ve renkli sosyal yaşam buradaki tatilin her anına değiyor.

Kaynak: Boss Life Dergi

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here