ZİRVEYİ HEDEFLEYİN BAŞARIYI YAKALAYIN

Yazar: Aybüke Yetim [email protected]

Hayata adımlar atan her insanın başarıya ulaşması mümkündür çoğu kez. Bunu bakın nasıl ilerletebiliriz.

Bir insanı ele alalım ve bu insan günler boyu çalıştığı bir işi elde etmek için çok çalıştığı halde elde edemediğini düşünürsek eğer bunu nasıl başarması hakkında ona şöyle bir yol çizebilİriz.Bakacak olduğumuz dünya üzerinde artık her insanın belirli üretim kapasitesinin olduğunu ve globalleşen dünyada insanların nerede ve nasıl bir çalışma yöntemi ile çalıştığını görmekteyiz.

İnsanların hiç biri aslında başarısızlık olsun diye kendini ortaya atmaz.Aksine elinden geleni yapar ve ne kadar çok çalışırsam o kadar ilerleme kayıt ederim diye düşünür.İşte tam da bu nedenle insanların oldukça iyi şekilde yol çizmeli ve çizdiği bu yoldan geri dönmeden kendilerine olan inançları ile başarıyı hedefleyerek çizdiği yolda zafere ulaşabileceğine yürekten inanmalıdır. Başarıyı bir insan hedeflerse ve kendine çizeceği yolda aldığı işi yapabileceğine inanırsa zaten daima kazanır.Bir insan kendine güvenmediği noktada kaybeden oluyor yaşamda. Dünya da bir çok savaşlar milletin birlikteliğindeki gücündeki o inancına dayalı olarak kazanılmıştır.Bizlerin tarihimizdeki milletimiz nasıl ki ülkemiz adına kendine olan inancı ve azmi ile çalışıp başardıysa bizlerin de onları örnek alarak kendimize hedefler belirtmemiz gerektiğine kararlar vermeliyiz.

Hayat daima insanların başarılı olması için bir çok olanaklar sağlamaktadır.Bir çok sektör var bu alanda örneğin bir dergide yazarlık olabilir yada çizim yeteneğiniz varsa mimarlık ve mühendislik şirketlerinde iş bulabildiğiniz anda hayatınızda daha iyi yollar bulunabilir.

Bu açıdan baktığınız anda aslında sizlerin başarıya ulaşmamak için bahaneleriniz hiç bir zaman olmamalıdır.İnsan isterse gerçekten oldukça yüksek seviyelerde başarıları elde eder ve başarı elde edildikten sonra kendine olan güveni daima artar.
Şunu asla unutmayın başarıyı sadece siz hedeflerseniz kaliteli bir hayat standardına ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Boss Life Dergi