SORUMLULUĞUN İNSANLARA KATTIĞI BAŞARI PRENSİBİ VE BAŞARILI İŞ KALİTESİ

Yazar: Aybüke Yetim
[email protected]

Toplum yapısında her zaman başarı kavramı var oldu ve var olmaya devam edecek. Hayata karşı sorumluluklarımız o kadar fazla ki; Baktığınız zaman doğduğumuz andan belirli yaşa gelene kadar önce ailemize olan sorumluluklarımız

oluşuyor daha sonra da hayata karşı sorumluluk duygularımız oluşuyor. İnsan hayatında aslında başarıya ulaşmak adına sorumluluğunun farkında olarak kariyer basamakları belirleyerek başarıya ulaşmak ister.

Yaşam, insana doğumundan bu yana birçok olgular katar ve her bize kattığı olgular ile aslında öğrenebilme sürecimizde birçok kaliteli düşünce sistemi ortaya çıkarır. Toplum olarak hayata bakış açımızda hayatın bize katacağı değerlerin farkında olarak kendimize kaliteli ve başarılı işler katmalıyız.

İnsan sorumluluk bilincinde olduğu zaman iş hayatında daha etkin olup daha kaliteli olarak iş başarısına ulaşıyor ve buradan hareket ile hayata bakış açımızla daha çok çalışarak kaliteli bir geleceğe de kapılarımızı açmış oluyoruz.

Dolayısıyla da insanların alacağı sorumluluklar aslında hayat boyu devam eder ve bu sorumluluklar yaşam kalitesi ile devam ederek atılan her adımda insanoğluna başarıyı daima yansıtır işte bu yüzden bizler

sorumluluklarımızın farkında olarak adımlar atalım ki; Hayat boyu başarılar bizimle olsun.

Sadece başarı yeterli olmaz bunun yanı sıra elimizden geleni yaparak sadece iş hayatımızda değil kendi hayatımızı da kaliteli
bir yaşam düzenine getirmeliyiz. Günümüzde insanların yaşayış tarzlarına baktığınız zaman kendilerine oldukça zorlu yollar seçiyor. Aslında zor olması insana güç vermektedir tabi eğer bunu başarı ile sonuçlandırsanız.

Hayatın her aşamasında kendinize olan özeni gösterip çizdiğiniz yolda her güne hangi başarıları nasıl elde edebileceğinizi çok iyi planlamalısınız. Bu planları oluştururken kendinize oldukça ciddi plan listesi hazırlamalı ve bu listeyi tamamen hayatınızın kalitesini aynı hedefte ilerleterek oluşturmalısınız ki;Kendinize olan güveninizin yanı sıra sıra elde edeceğiniz başarıları da bu listeye odaklı olarak ilerletebilesiniz.

Unutmayın ki;Hayat Nerede olursanız olun yaşamınızı başarıya ulaştırabildiğinize bakar.O yüzden daima kariyerinize kalite katmaktan asla vazgeçmeyin.

Kaynak: Boss Life Dergi