Sıfır Emisyonlu Jaguar Yola Çıkıyor…

60’ların ikon spor otomobili E-Type zamana ayak uydurarak tamamen elektrikle çalışacak biçimde yollara çıkmaya hazırlanıyor. Enzo Ferrari’nin deyişiyle “dünyanın en güzel otomobili” Jaguar E-Type ikonik tasarımından ödün vermeden, çevre dostu bir şekilde geri dönmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl konsept olarak tanıtılan bu otomobilin seri üretimiyle ilgili müjdeli haber ise kısa süre önce Kaliforniya’da düzenlenen Monterey Car Week’te duyuruldu.

Jaguar Classic departmanı, ödüllü SUV I-PACE’in ileri sıfır emisyon teknolojisini E-Type’ın spor gövdesinde entegre ederek restorasyondaki uzmanlığını konuşturdu. E-Type Zero, bir yandan efsane modelin mirasını kusursuzca yansıtırken, diğer yandan Jaguar Land Rover markasının, klasikler dahil her segmentindeki otomobilleri sıfır emisyonluya dönüştürme amacının da altını çizdi.

Modelin henüz teknik detayları ve fiyatı açıklanmadı, ancak aracın menzilinin 270 km olacağı ve 6 ile 7 saat süre aralığında şarj edilebileceği belli oldu. E-Type’ın ince ve zarif hatlı gövdesinin aerodinamik özellikleri ile düşük ağırlığı ise aracın göz kamaştırıcı bir performans sergileyeceğinin sinyallerini verdi. E-Type Zero’nun 2020 yazında yola çıkması öngörülüyor. Jaguar Classic ayrıca mevcut E-Type sahiplerine araçlarını elektrikliye dönüştürme olanağı da sağlayarak gezegenin geleceğini koruma konusundaki iddiasını gözler önüne serdi.

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here