MB&F Legacy Machine Split Escapement Titanium / Green Dial

Egzotik modellerin butik isimlerinden MB&F, 2017 senesinde ürün grubuna dahil ettiği Legacy Machine Split Escapement model ailesine yeni bir versiyon daha ekledi. Yeni model

titanyum kasası ve göz alıcı yeşil tonunda hazırlanmış kadranı ile dikkat çekiyor.

MB&F Legacy Machine Split Escapement Titanium / Green Dial modeli, serinin diğer versiyonlarından da aşina olduğumuz 44mm x 17.5mm boyutlarını muhafaza eden bir kasa ile geliyor. Ancak kasa bu sefer 18K beyaz altın yerine ultra-hafif Grado 5 kalite titanyumdan üretilmiş. Dolayısıyla model ailesinin en konforlu versiyonu olduğunu da söylemek mümkün. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasada ayar kolu, geçmiş versiyonlarda olduğu gibi saat 2 hizasına yerleştirilmiş.

Yeni modelin kadranı dizilim açısından önceki versiyonlara ile aynı tasarımı paylaşıyor olsa da zemin rengi olarak göz alıcı bir mavi/ yeşil tonu tercih edilmiş. İri kasa çapının da etkisiyle hemen kendini belli eden bu renk saati tam anlamıyla bir ilgi odağı haline getiriyor. Kadranda yer alan üç farklı sayaç için aynı parlak beyaz yüzeyler kullanılmış. Saat 12 hizasında yer alan at kadranda saati ve dakikayı takip ediyorsunuz. Saat 5 konumunda da bir güç rezerve göstergesi var. Saat 8 yönüne baktığımızda ise tarih fonksiyonuna ait göstergeyi görüyoruz.

Kahverengi el dikişi timsah derisi kayış ve MB&F amblemli titanyum katlanır klips ile gelen model sadece 33 adet ile sınırlı üretim. Model için belirlenen liste fiyatı ise 64,000 CHF.

Kaynak: Boss Life Dergi