Ledger Nano X Donanım Cüzdanı İncelemeleri 2020

Ledger Nano X’in özellikleri

Boyut (cm)7,2 x 1,86 x 1,18
Ağırlık34 gr.
Ekran128 x 64 OLED
Girişİki düğme
BağlantıUSB-C, Bluetooth
Pil100mAh lityum-iyon
Uyumluluk64-bit masaüstü bilgisayarlar (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux), ARM işlemciler hariçiOS 9+ ya da Android 7+ akıllı telefonlar
Desteklenen coinler ve tokenlar~1200+
GitHubhttps://github.com/LedgerHQ
ledger nano x'in görüntüsü

Kutuda neler var?

 • Ledger Nano X
 • USB Type C kablo
 • Başlangıç rehberi kitapçığı
 • 3 adet kurtarma cümlesi not kağıdı
 • Anahtarlık kayışı

Ledger Nano X’e genel bakış

Ledger Nano X avuca rahatlıkla sığan kompakt bir cihaz olmasıyla kripto birikimlerinizi her ortamda yönetebilmenizi kolaylaştırıyor. Ledger Nano S’e kıyasla biraz daha büyük bir ekrana ve basması daha kolay, daha iyi konumlandırılmış iki tuşa sahip.Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Bir masaüstü bilgisayar ya da bir iOS/Android cihazla Ledger Nano X’inizin kurulumunu yapabilirsiniz. Yaptığımız testlerde ilk kurulum sürecinin oldukça rahat ve sezgisel olduğunu gördük bu da ürünü yeni başlayanlar için bile uygun hale getiriyor. Cihaz hem USB-C hem de Bluetooth ile sorunsuz ve tutarlı şekilde eşleşti. Ledger’a göre pil ömrü 8 saat ve pilin ömrü yaklaşık 5 yıl.Bir Ledger aygıtında kripto birikimlerini yönetmenin en kolay yolu hem masaüstünde hem de mobilde kullanılabilen Ledger Live uygulaması. Uygulama, bakiye kontrolü ya da varlık almak ve göndermek gibi kendisinden beklenen tüm standart işlevleri sunuyor. Fakat bunun yanı sıra SegWit işlemleri, borsa entegrasyonları ve uzatılmış açık anahtarın (xpub) dışa aktarılması gibi ileri seviye özelliklere de sahip. Ledger Nano X aynı zamanda Binance DEXtarafından da platform üzerinde destekleniyor. Birçok varlık Ledger Live üzerinden yönetilebilse de, bazı coinler için üçüncü parti cüzdan yazılımlarının kullanılması gerekiyor.Ledger Nano S’in eksi yönlerinden biri aynı anda az sayıda uygulamanın kurulabilmesi. Bunun aksine Ledger Nano X aynı anda 100 kadar uygulamayı saklayabilmesiyle çeşitlendirme yapılmış bir portföyün idaresine uygun hale geliyor.


Kripto para dünyasına girmek mi istiyorsunuz? Binance üzerinden Bitcoin alabilirsiniz!


Ledger Nano X’in artıları ve eksileri

Artıları

 • Akıllı telefon ya da tablet ile kurulabiliyor ve kullanılabiliyor.
 • Çok portatif ve dahili bir pile sahip.
 • Tüm büyük blokchainleri ve birçok tokenı destekliyor.
 • Kullanımı kolay.
 • Coin eklemek hızlı ve sezgisel.
 • Farklı dilleri destekliyor.
 • Ledger 2014 yılından bu yana faaliyet gösteren köklü bir şirket.

Eksileri

 • Bluetooth özelliği bir güvenlik riski yaratabilir. Fakat şirkete görekritik hiçbir veri (özel anahtar ya da kurtarma cümlesi) Bluetooth ile aktarılmıyor.

Ledger Nano X’in fiyatı

Ocak 2020 itibariyle, Ledger Nano X 119 USD’ye satılıyor.  

Donanım cüzdanlarının her zaman için doğrudan üreticiden satın alınması önerilir. İkinci el donanım cüzdanı satın almak özel anahtarların ele geçirilmesi riski yaratır. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Son fikirler

Ledger Nano X, kripto sektörünün en tanınmış donanım cüzdanı üreticilerinden birinin en yeni ürünü. Öncülü Ledger Nano S sunduğu kullanım kolaylığı ve sorunsuz kullanıcı deneyimi ile en popüler kripto para donanım cüzdanlarından biriydi. Ledger Nano X ise daha fazla coin kapasitesi ve Bluetooth bağlantı özelliği sunuyor.

Özetle Ledger Nano x hem yeni başlayanlara hem de ileri seviye kullanıcılara uygun, kullanımı kolay ve erişilebilir bir donanım cüzdanı.

Kaynak: Binance