Fırtınalar Koparsa Kopsun Diyeceğiniz Bir Yarış Yelkenlisi “Wally 93”

Deniz araçlarının her biri etkileyici yapılarıyla bizleri kendilerine hayran bırakıyor. İçlerinden bazıları sahip oldukları ekstra özelliklerle türdeşleri arasından sıyrılarak katbekat etkileyici araçlar haline geliyorlar.

Güneş panelli yelkenleriyle çevre dostu bir yat tasarımı olan Aquila, etkileyici görünümü ve çevreye duyarlı yapısıyla ön plana çıkmıştı. Şimdi ise Monako (Monaco) merkezli bir yat üreticisi olan Wally Yachts, 1970’li yıllardan bu yana düzenlenen Maxi Yacht yarışlarında boy gösterecek. Akılalmaz yat modelini maviliklerle buluşturacak. Varlıklı İtalyan iş adamı Luca Bassani tarafından 1994 yılında kurulan Wally Yachts, kendi sınıflarında etkileyici yarışlara imza atan yat modelleri üretmişti. Fakat Wally 93 adı verilen bu yelkenli yat bünyesinde barındırmış olduğu teknolojik donanımlar ve güçlü performans özellikleriyle türdeşlerini geride bırakmayı başaracak gibi görünüyor. Siyah ve ahşabın muhteşem uyumu mükemmel duruyor. Bileşik materyallerden oluşan gövdesi ve Judel/Vrolijk firması tarafından meydana getirilmiş.

Mimarisiyle gerçek bir yarış yelkenlisi haline gelen Wally 93, sade ve zarif görünümüyle deniz aşıklarını kendisine hayran bırakıyor.Dış cephesi ise Wally Yachts firmasının kurucusu Luca Bassani tarafından geliştirilen bu güzellik, 28.3 metrelik bir uzunluğa sahip. Ayrıca 500 metrekarelik yaşam alanıyla da konforlu bir seyahat imkanı tanıyor. Wally 93 yelkenlisi, performans özellikleriyle bizleri şaşırtmayı başarıyor. Yatçılık devi Royal Huisman’ın yeni eseri, Sea Eagle kadar uzun bir yat değildir.

Sahip olduğu özelliklerle oldukça etkileyici yapıya kavuşan Wally 93, 255 beygir güç üreten Steyr dizel motoruyla üstün performansa imza atıyor. Ayrıca sadece 35,5 tonluk bir deplasmanla güçlü ve hafif bir yapıya sahiptir. Wally 93, yelkenlerini kullanarak 16 knotluk hıza erişebiliyor.Performans özelliklerinin yanı sıra 4,5 ila 6,2 metreye kadar uzamasını saylayan yükseltme omuru sayesinde daha geniş bir alana sahip. Wally 93, etkileyici yapısıyla bizleri büyülüyor.

En yeni teknolojik özelliklerle donatılmış, inanılmaz bir kruvazör yarışçısı olarak karşımıza geliyor.Wally 93 yarış yelkenlisi; özel salonu, geniş ve lüks kamaraları, yemek alanı ve etkileyici kaptan köşküyle deniz aşıklarının bile ilgisini çekmeyi başarıyor. Henüz yapım aşamasında olan bu güzelliğin 2018 yılında düzenlenecek olan Maxi Yacht Rolex Cup yarışlarında boy göstereceği biliniyor.

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here