Finlandiya’daki Tasarım Harikası Kayak Merkezi “Eagles View Suite”

Eagles View Suite isimli lüks kayak merkezi, eğlenceli ve lüks bir kış tatili isteyen, ayrıca kalabalık otellerden hoşlanmayanlar için oldukça uygun. 2013 yılında Finlandiya’nın en iyi kayak merkezi seçilen Eagles View Suite, ödülünün hakkını verecek özelliklere sahip bir mekan. Zaten Finlandiya’nın kayakta ne kadar iyi olduğunu bilenler, böyle bir ülkede en iyi olma unvanına sahip olmuş otelin ne kadar özel bir yere sahip olduğunu anlamıştır. Değişen iklim koşulları, kışların ya çok sert ya da yok denecek kadar az geçmesine neden oluyor. Bu durumda da çocuğumuzun deli dolu eğlencesi kayak, anılarda saklı kalıyor. Eagles View Suite kalitesindeki mekanlarda o yıllara dönebilmeniz oldukça kolay. Dilerseniz bu eğlenceli aktivitenin Finlandiya’daki adresine kısa bir yolculuğa çıkalım.

Öncelikle bu kayak merkezinin, dünyada eşi benzeri olmayan bir tasarıma sahip olduğunu söyleyelim. Eagles View Suite’ye gitme fırsatınız olursa, birbirinin aynı sıradan otel odalarında kalma zorunluluğundan kurtulacağınızı da bilmelisiniz. Tesis, tıpkı kendisi gibi sahip olduğu konumu ve manzarasıyla kartpostallık sahneleri aratmayacak türden. İki katlı bir dağ evi olarak tasarlanan yapının içerisinde, canlı olan bir ağaç olduğunu da belirtmek isterim. Mekan bu özelliğiyle, doğallığını bir kat daha pekiştirmiş. Göze çarpan yapı malzemeleri arasında ahşap ve cam başı çekiyor. Mekan bu özelliğiyle de Finlandiya’nın kuzey ışıklarının görülesi manzarasını gözler önüne seriyor. Düşünsenize; konforlu yatağınıza uzanmış, cam tavanınızdan benzeri olmayan sahnelere tanıklık ediyorsunuz. Düşüncesi bile inanılmaz değil mi?Buraya gidip sadece manzara mı izleyeceğiz, diye düşünüyorsanız tabi ki yanılıyorsunuz.

Zira Eagles View Suite’de kaldığınız süre boyunca birçok farklı aktivite yapma olanağınız olacak. Kayak yapmak, motorlu kızak, kar ayakkabılarıyla yürüyüş, ren geyiği beslemek ve Eskimo köpekleriyle safariye çıkmak bunlardan sadece bazıları. Yorucu ve eğlenceli bir günün ardından, sıcacık konağınıza gelip üst katta bulunan jakuziye girmek de yaşayacağınız unutulmaz anlar arasında olacaktır. Nihai olarak, kış tatilinde ülkeden uzaklaşmak isteyenlerin Eagles View Suite’yi düşünmelerini şiddetle öneririm. Burası gerçekten doğayla iç içe, yaşanılası bir coğrafyada bulunuyor. Biz Eagles View Suite’yi çok beğendiğimi itiraf etmeliyiz. Peki siz, bu uğrak noktası sizin zevkinize de hitap ediyor mu?

Kaynak: Boss Life Dergi