Ellerinin Hamuruyla Hayata Karıştılar!

Samsun’un en büyük 2. firması Ulusoy Un, Samsunlu kadın girişimcileri destekliyor. Ulusoy Un’un Samsunlu kadınlar için düzenlediği “Ellerinin Hamuruyla Hayata Karıştılar!” sosyal sorumluluk projesi, 9 Mart Perşembe günü Eylül Gıda’da start aldı. Proje kapsamında 15 kadına bir yıl boyunca ihtiyaç duydukları un miktarı, Ulusoy Un tarafından verilecek.

Fahrettin Ulusoy tarafından 1969 yılında kurulan Ulusoy Un, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Samsunlu girişimci iş kadınlarına destekte bulunuyor. “Ellerinin Hamuruyla Hayata Karıştılar!” sosyal sorumluluk projesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 9 Mart Perşembe günü saat 17.30’da Atakum’daki Eylül Gıda’da start adı. Yapılan çalışmalar sonucunda evlerinde ürettiği ürünleri satarak, ev geçimine katkıda bulunan 15 kadına Ulusoy Un, bir yıl boyunca un desteği verecek.

Sosyal sorumluluk projesinin kapsamı hakkında Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, “Türkiye’de kadın istihdamı yaklaşık 5 yılda yüzde 58 oranında artarak 3 milyon 849 bine ulaştı. Bu artış sonucu kadın istihdamının toplam istihdamdaki payı yüzde 24’den yüzde 27’ye çıktı.

Biz de Ulusoy Un olarak, kadın istihdamına önem veriyoruz. Bu yüzden çalışanlarımızın yüzde 10’unu kadınlar oluşturuyor. Buradan hareketle ve kazandıklarımızı başkalarıyla paylaşmanın bilinciyle kadınlarımızı iş hayatına kazandırabilmek için ‘Ellerinin Hamuruyla Hayata Karıştılar’ ismiyle bir sosyal sorumluluk projesi başlattık. Bu proje kapsamında Samsunlu kadınlarımıza bir yıl boyunca un desteğinde bulunacağız. Aynı zamanda yıl içerisinde, girişimci kadınlarımızın kendi işyerlerini açabilmeleri için Ulusoy Un fabrikasında finans, işletme eğitimleri, pazarlama de vereceğiz.

Kaynak: Boss Life Dergi