DeWitt Academia Endless Drive

DeWitt denildiğinde akla ilk gelen klasik güçlü görünüm DeWitt Academia Endless Drive’la da karşımıza çıkıyor. Sunumunda çekici bir güce sahip olan DeWitt Academia Endless Drive, tasarımcının otomotiv mekaniğinden esinlendiği tarzıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Birlikte çalışan yüzlerce parçanın uyumuyla hayranlık uyandıran bu saatlerin kadranının tam ortasına yerleştirilen bir vida ile saat tutkunlarını cezbetmeyi amaçlıyor. Saat bu özelliğiyle özgün ve çekici bir güç rezervi olan göstergeye sahip olduğunu ortaya koyuyor. Endless Drive’ın 59 saatlik bir güç rezervi bulunuyor.

Dikey vida mekanizmasının üzerinde göstergesi yerleştirilmiş olan bu saatin saat ve dakikasını gösteren ikş ayrı disk bulunuyor. Siyah galvanik kadranla kendi içinde bir el yapımı olarak üretilen Endless Drive, 42.5 mm çapında 18k pembe altın bir kasaya sahip. Araba radyatör ızgarasından esinlenerek yaratılan motif saatin bir DeWitt olduğu imzasını atarken, saat 12’yi gösterdiğinde ortadaki vidanın yukarı ve aşağı kayması güç rezervinin de bir göstergesi olarak yansıtılıyor. Üstelik Endless Drive güç rezervini göstermek için özgün mekanizma sunan ilk DeWitt saati de değil. Daha önce de Academia Tourbillon Constant Force modelinde bir vida üzerinde kayan güç rezervi göstergesini etkinleştirmek için ara bir tekerlek kullanılmıştı.

Endless Drive içinde 39 adet mücevherin de olduğu 320’ye yakın parça içerir. Markanın logosu olan “W” ile süslenen 18 ayar katlanır altın tokası olan Dewitt Academia Endless Drive timsah derisi bir kordon üzerine yerleştirilmiş. Saatin fiyatı ise vergiler hariç 38.500 İsviçre Frangı olarak belirlenmiş.

Kaynak: Boss Life Dergi