Caizcoin’i diğer kripto paralardan ayıran özellikler neler?

Blockchain dünyası, İslami finans sistemine uygun olarak tasarlanan kripto para birimi Caizcoin ile insani ve ahlaki değerlere uygun yatırım ve ödeme aracına kavuşuyor. Uluslararası Müslüman Alimler Birliği Kurucu Üyesi Nihat Çiftçi, Caizcoin’i diğer kripto para birimlerinden farklı kılan tüm özelliklerini açıkladı. 

İslami finans ilkeleri ile blockchain teknolojisini birleştiren Caizcoin, mevcut kripto para birimlerine göre sahip olduğu insani ve ahlaki değerler ile ön plana çıkıyor. Şeffaf, adaletli, bağımsız yönetim şekli ile dikkat çeken ve herkes için finansal özgürlük vizyonunu taşıyan Caizcoin, uluslararası akademisyenler, ekonomistler ve dijital finans uzmanlarından oluşan tecrübeli bir ekip tarafından tasarlandı. İslami finansın tüm değerlerine sadık kalmayı ilke edinen Caizcoin, İslam alimleri tarafından onaylanan özellikleriyle küresel çapta tercih edilen bir ödeme sistemi ve yatırım aracı olmayı hedefliyor. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Caizcoin’i diğerlerinden ayıran özellikleri yorumlayan Dünya İslami Blockchain Federasyonu Başkanı, Avrupa Fıkıh Konseyi Üyesi ve Uluslararası Müslüman Alimler Birliği Kurucu Üyesi olan Nihat Çiftci (Guddusi Hoca), Caizcoin’i güçlü kılan yönlerini açıkladı. İşte Caizcoin’e dair merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları…

– Caizcoin’in neden manipüle edilemez? 

Kripto paraların tamamı Etherum altyapısı üzerine kurgulanan bir blockchain sistemine bağlıyken Caizcoin, sahip olduğu özel yazılımıyla herhangi bir sistem üzerinde manipüle edilme olasılığını ortadan kaldırıyor. Kripto para dünyasında bütün sanal paralar muhatapsız olup, belirsizlik içerirken Caizcoin’in bağlı olduğu şirket ve uzman ekibi beyaz sayfada (whitepaper) açıklanarak bu belirsizlik giderilmiştir. Bu nedenle Caizcoin’de ğubn(belirsizlik) ve ğarar(aldatma) söz konusu değildir. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

– Caizcoin spekülatif hareketleri nasıl engelliyor?

Kripto para piyasasında herkes istediği kadar token alma hakkına sahip olabildiği için speküle edilmesi kolaydır. Ancak Caizcoin’de token alanlara, alma hakkını ana sermayenin belli bir oranında sınırlanmıştır. En önemli detaylardan biri olan bu özellik sayesinde fiyatlarda adaletsiz hareketler ve spekülasyon yapılması söz konusu olamaz. Özel yazılımıyla spekülatif işlemler kolayca tespit edilebiliyor. Böylece tokenlerin İslam hukukuna uygun olmayan alanlarda kötü maksatlı kullanımların önüne geçmiştir. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

– Caizcoin’de taşınabilirlik ve bölünebilirlik özellikleri ne anlama geliyor?

Mevcut kripto paraların birçoğundan farklı olarak Caizcoin, altın, bakır gibi ticari emtialar ve varlıklara dayalı gerçek bir değeri vardır. Kriptoların taşınabilir ve bölünebilir özellikleri bulunmazken kendine özgü bankacılık sistemi ve Smart Kartı ile Caizcoinler, taşınabilir ve bölünebilir özelliklere sahiptir. Ayrıca kişinin özel borçlarından dolayı tokenlerine tedbir kararı ve haciz konulamaz.

Caizcoin ile yapılan işlemler İslam Hukuku’na uygun mudur?

İslami değerlere bağlı olarak kurgulanan ve yönetilen Caizcoin ile her türlü helâl alım satım, helâl ticaret ve helâl yatırım mümkündür.  Mevcut sanal paralar üzerinden zekât, fitre ve fidye ödeme mümkün değilken Caizcoin ile bunların tamamının ödenebilmesi mümkündür. Caizcoin’e sahip olan herkes İslami değerlere sadık kalan kurumların veya yardım kuruluşlarının kampanyalarına katılarak anonim bir şekilde para transferi gerçekleştirebilir. Özellikle de Avrupa’da yaşayanlar camilere kolayca anonim olarak yardım yapabilir. Caizcoin, gelecekte İslam ticaret hukukuna uyumlu kripto yapmak isteyenlere de teknik ve fıkhi hizmet sunacak. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

– Caizcoin miras olarak bırakılabilir mi?

Kriptolarda miras kavramı bulunmazken Caizcoin’in kendi özel yazılımı ile yatırımcının vefatı durumunda, sahip olduğu tokenler mirasçılarına otomatik olarak aktarılabilir. 

– Caizcoin nasıl daha az enerji tüketimi ve düşük maliyet sağlıyor?

Kripto para ekosisteminde temel özelliklerden biri olan madencilik kavramı Caizcoin için geçerli değildir. Diğer kripto paralarda olduğu gibi aşırı enerji tüketimi ve israfa sebep olmayan Caizcoin, mevcut altyapısıyla elektrik tüketimine gerek duymaz.  Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

– Caizcoin’in İslami finans sistemine ne gibi katkıları olacak?

Caizcoin, finans sektöründe faizsiz yatırım imkânları sunarken çok kısa bir zamanda faizle çalışan banka ve yatırım şirketlerinin korkulu rüyası haline gelen bir alternatif olmuştur.

Saniyeler içerisinde uluslararası para transferine imkân tanıyan Caizcoin, zaman tasarrufunun yanı sıra israfı önleyerek bu alandaki öncüler arasında yer alır. Güçlü ve bağımsız altyapısıyla tesis edilen güven, sınırsız ve takipsiz mülkiyet edinme hakkını herkese sunar.

Sosyal Medya
Instagram: https://www.instagram.com/caizcoin_official
https://www.instagram.com/caizcoin_tr
Twitter: https://twitter.com/caizcoin
https://twitter.com/caizcoin_tr
Facebook: https://www.facebook.com/Caizcoin-100282385356919/
Pinterest: https://www.pinterest.de/caizcoin/
Telegram: https://t.me/caizcoin_official
Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.
Cumhur Nadir
Halkla İlişkiler Yöneticisi
Telefon: +4969222260970
E-mail: [email protected]
Website: https://caizcoin.com