Bulgari Lvcea Automatic Stainless Steel & Gold

Lvcea Koleksiyonu’nda alçak gönüllü ve sportif duruşuyla hemen her kıyafete eşlik edebilecek paslanmaz çelik modellerden, tamamı pırlantalarla süslenmiş kadranları ve bezelleri ile göz kamaştıran versiyonlara rastlamak mümkün. İnceleme için seçtiğimiz Ref. 102980 ise bu iki uç noktanın ortasında yer alıyor. Model 33mm çapında hazırlanmış yuvarlak bir kasa içerisinde sunuluyor.

BiColor konsepte uygun şekilde tasarlanan kasanın ön yüzünde yer alan bezel ve ayar kolu 18K pembe altından üretilmiş. Parlak kesim pırlanta taşlarla süslenen bezele, pembe kaboşon kesim taş ve yine pırlantayla süslenmiş ayar kolu eşlik ediyor. 50 metre su basıncına dayanıklı üretilen kasanın ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor. İnceleme için seçtiğimiz model, güneş ışını zemin deseni ile hazırlanmış parlak mavi bir kadran ile geliyor.

Merkezden dışarı doğru gelen çizgiler ve aynı yönde koyulaşan degrade zemin ile oldukça göz alıcı bir duruş sergileyen kadrana, bezel ve ayar kolunda olduğu gibi, 18K pembe altın ve parlak kesim pırlantadan oluşan 11 adet saat markörü eşlik ediyor. Saat 3 hizasında ise beyaz zemin üzerine siyah font ile hazırlanmış tarih diskine ev sahipliği yapan pencere yer alıyor. Bu arada hatırlatmakta fayda var; bu versiyon markanın stratejik ortakları için özel olarak üretildiğinden, Bulgari resmi sitesinde ve markanın butiklerinde yer almıyor.

Modelin içerisinde markanı kendi tasarımı ve üretimi olan, otomatik kurgulu mekanizma görev yapıyor. Saat, dakika ve saniye fonksiyonlarının yanı sıra bir de tarih özelliği bulunan mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

Kaynak: Boss Life Dergi