Kısa Kısa…

0
13

340 Adet Sınırlı Üretilen Havalı Lotus 340R

Yapısı normal araçların çok farklı tarafında olduğundan, 340R’ın hiç de 18 yaşında bir görüntüsü yok. Aracın burun kısmı zaten o yıllardaki tek kapılı kardeşlerini andırıyor. Profilden, diğer otomobillerle aranızdaki farkın ölçümünü yapabilirsiniz. Lotus 340R her ne kadar da yasal yol otomobili olsa da yapısı onun gösteri amaçlı bir araç olduğunu hissettiriyor. İlginç kapısız ve camsız yapısını atlayıp, arka kısımdaki sizi daha özel hissettirecek parçalarına götürelim. İkili stop farlar gövdeden ayrı bir yapıda dururken, egzoz çift çıkış olarak verilmiş. 0-100 km hızlanması 4.3 saniye olduğu söylendi. 760 kg’lik bir araca güçlü bir motorun yerleştirilmesi böyle iyi hızlanma değerleri veriyor. Gördüğümüz Lotus, 340 adet üretimin içerisindeki 8 adetten biri! Silverstone Auctions‘ta satışa çıkacak bu nadir Lotus’un 72 bin ile 85 bin dolar arasında satılması bekleniyor!

Tanıştıralım: Yeni Breitling Chronomat B01 Chronograph 44

Breitling, en üst düzey pilot kronografı ünlü Chronomat serisinin hava, kara ve deniz için yeniden tasarlanan versiyonunu saatseverlerin beğenisine sundu. İsviçreli saat markası Breitling, yeni modeli Chronomat B01 Chronograph 44’ün saten fırçalama tekniği kullanılarak matlaştırılmış kasasını çelik bilezik ile tamamlıyor. Chronomat B01 Chronograph 44 modelini özel kılan bir diğer özellikse, saate markanın ünlü mekanizması Caliber 01’in hayat veriyor olması. Tüm Breitling saatleri gibi yine COSC-sertifikalı olan kronograf, Caliber 01 sayesinde 70 saatlik bir güç rezervine sahip oluyor. Hava, kara ve deniz için yeniden tasarlanan Breitling Chronomat B01 Chronograph 44, en iyi pilot kronografını ortaya koysa da, marka bu defa havanın dışında maceraya karada ya da suda atılmak isteyenlerin de ihtiyaçlarına önem verdiğini kanıtlıyor. Breitling’in son senelerde ürettiği bir çok modeline göre daha mat bir görünümü olan bu saat aynı zamanda sportif bir tarza sahip. 44mm çapında ve 17mm yüksekliğindeki Chronomat B01 Chronograph 44, sahip olduğu ölçüleri ile maskülen duruşunu ortaya koyuyor.

Paris’in En Güzel Üstü Açık Almanı

Porsche’nin en iyi işçiliklerinden biri olduğunu markaya sorsanız aynısını diyecektir. Yoksa bir spor otomobili, içeriğimizin başından beri bu kadar övemezdik. 21 inç jantlara bakacak olursak; yıldız şekilli desenleri ve kırmızı fren kaliperleri çok yakışmış. 21. yy 911 Speedster’ı iki Porsche modelinin ortak noktada buluşturulması olmuş. Açıkçası 3.8L hacimli çift turbolu bir Boxer motor beklerken, içindeki canavar 4.0L’lik bir ünite çıktı. 500 beygire sahip olan 911 Speedster, 6 ileri manuel vitesle aktarımlarını yapacak.

Vespa’dan Elektrik Almaya Hazır Mısınız?

Şehir içi ulaşımın en havalı ve stil sahibi araçlarından Vespa ilk elektrikli modelini üretmeye başlıyor. Günümüzde neredeyse her marka dünyanın geleceğini korumaya yönelik adımlar atıyor. Elbette, özellikle de büyük şehirlerde, hava kirliliğinin ilk sebeplerinden biri olan otomotiv sektörü de bu konuda başı çekiyor. Son birkaç yıldır, tamamen elektrikle çalışarak sıfır emisyon üreten birçok araç modeliyle tanışıyoruz. Efsane motor markası Vespa da bu trende ayak uydurdu ve 2016’da ilk kez tanıtılan Vespa Elettrica modelini üretmeye başlayacğını duyurdu. Dünyanın en popüler scooter modelinin uzun süredir beklenen elektrikli versiyonunun satışı 2019’un ilk aylarında önce Avrupa’da, ardından Amerika ve Asya’da başlayacak. Menzili 100 km olan Elettrica modelinin şart süresi ise yaklaşık dört saat olacak. Piaggio markasına göre bu yepyeni versiyon, şehir içi ulaşımda standartları yeniden yazacak.

En Akıllı Hoparlör Sonos One

Sonos One, tüm odayı doldulacak kadar zengin sesi ve monokrom siyah ya da beyaz tasarımlı şık gövdesiyle evinize gelmeye hazır. Siz telefonunuzdan uzakta bile olsanız, ona komut vererek şarkıyı durdurmak, atlamak ya da sesi açmak gibi tüm işlemleri sizin yerinize yapabiliyor. Sonos One’ın ses kalitesinin yüksekliği şaşırtıcı değil, çünkü marka zaten bir ses sistemi üreticisi, dolayısıyla akıllı hoparlörünüz evinizdeki Sonos Home Sound System ile iletişime geçip müziği tüm eve yayabiliyor. Spotify’la da uyumlu olan Sonos One, sanal asistan olarak Alexa’yı kullanıyor. Ne yazık ki henüz cihazda Türkçe dil desteği yok.

80’ler Pop Partisi Başlıyor!

Bulgari’nin yeni yüksek mücevher koleksiyonu bizi 80’lerin kitsch atmosferine ışınlıyor ve kulağımıza o yılların disko ritimlerini getiriyor. 80’lerin neon renkler, kitsch makyajlar, pop-art semboller ve bolca abartıyla dolu müzik videolarını hatırlayın. İşte Bulgari’nin 2018 yüksek mücevher koleksiyonu Wild Pop, tüm bu klişeleri içinde barındıran ve markanın her zamanki usta işçiliğini mükemmel bir şekilde yansıtan capcanlı bir seçki. Bulgari’nin kreatif direktörü Lucia Silvestri 80’leri, estetik ve yaratıcılığın dönüm noktalarından biri olarak tanımlıyor. “O yıllar Bulgari’nin yaratıcılığının da zirve yaptığı bir dönemdi, tıpkı sinema, müzik, sanat ve moda sektörlerinde olduğu gibi… Bu nedenle bu koleksiyonla, bu özel on yılı kutlamak istedik,” diyen Silvestri ve ekibi, gerçekten de 80’lerin coşkusunu aratmayan ve kutlamanın hakkını veren rengarenk bir koleksiyona imza atmış.

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here