Amacımız Misafirlerimize Son Yuduma Kadar Eğlence Sunmak!

4
275

Bugün Cura Et & Balık’ın kurucu ortaklarından Mehmet Bilgiç ile beraberiz. Bize Cura’nın dilden dile dolanan eğlencesini anlattı!

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?


Merhaba. 26 yaşındayım. İşletme Yönetimi mezunuyum, Amerika’da yüksek lisans yaptım. Uzun yıllardır da işletmecilikle uğraşıyorum. Yurt dışında da çeşitli alanlarda işletmecilik yaptım. Türkiye’ye dönüşümle beraber Yeni Nesil Meyhane Cura’yı iki yol arkadaşımla açtık ve işletmeciliğini yürütüyoruz.

Cura’nın açılış hikayesinden bahsetmek ister misiniz?
Meyhane açmak 2-3 yıldır üzerinde durduğumuz bir proje ancak bu sene hayata geçirme fırsatını yakaladık. Türkiye’de ve yurtdışında birçok mekana gittik, gözlemledik ve kafamızdaki konsepti belirledik. Ankara’da birçok alkollü mekan var ancak bizim aklımızdaki Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde anlattığı Osmanlı Dönemi meyhaneleri ile günümüz meyhanelerini harmanlayıp daha eğlenceli bir meyhane kültürü ile sektöre adım atmaktı. Gençlerin ve ailelerin gelebildiği, Ege ve Doğu lezzetlerinin bir arada sunulduğu, haftanın 7 günü fasıl ve eğlencenin olduğu bir mekan olsun istedik. Çok gezdik, çok düşündük.. Konum ve mekan olarak buna çok uygun bir yer olan CURA’ yı yani hayalimizi açmaya karar verdik.

Mehmet Bilgiç

Türkiye’nin başka şehirlerinde de bir Cura olacak mı? Lezzetinizi, eğlencenizi ve hikayenizi çoğaltmayı düşünüyor musunuz?
Olabilir tabi ancak ilk hedefimiz Ankara’da hizmetten ve kaliteden ödün vermeden Cura’nın köklerini sağlamlaştırmak. Sonrasında farklı illerde hatta yurtdışında da Cura’yı tanıtmak, hedeflerimiz arasında.

Kısa zamanda Ankara’da Cura’nın eğlencesi dilden dile dolanır oldu. Bunu nasıl başardınız?

Cura’nın anlamı rakının son yudumu demek. Amacımız son yuduma kadar misafirlerimize eğlence sunmak!

İnsanlar günümüzde yeterince stresli ve zor hayatlar yaşıyor. İsteğimiz, onları birkaç saatliğine de olsa bu stresten uzaklaştırmak, eğlendirmek. Ben ve ortaklarım eğlenmeyi seviyoruz. İşimizi severek ve istekli yapıyoruz. Hal böyle olunca sizin ruhunuz mekanınıza ve gelen misafirlerinize de yansıyor. Gelen misafirlerimiz gerek sohbetlerinde gerekse sosyal medyada paylaşımlarda bulunuyor ve hedef kitlemiz günden güne artıyor.

Son olarak, Cura’ya özel tatlarınız nelerdir? Gelecek misafirlerinize neleri önerirsiniz?
Menümüz oldukça çeşitli ve her biri de bir o kadar lezzetlidir. Ege’den Doğu Anadolu’ ya kadar birçok lezzet sunulmaktadır. Deniz mahsulleri taze ve özel soslarla tatlandırılır. Etlerimiz, şeflerimiz tarafından özel soslarla marine edilerek lokum kıvamında servis edilir. Misafirlerimizin en çok tercih ettiği lezzetlerden bazıları ise;
Patlıcan Kumpir,
CURA’ya Özel Fesleğen Soslu Tranca Buğulama,
Tuzda Lagos,
Kuşkonmazlı Somon Sarma,
Patlıcan Yatağında Lokum…

Biz haftanın 7 günü Curadayız..
Çıkın Çıkın, Gelin!

Diğer röportajlarımızı okumak için tıklayın!

.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here