“Zengin Nereye Siz Oraya”

Ankara’da büyük ölçekli gayrimenkul yatırımlarına yön veren
EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken, özellikle 1
milyon lira ve üzeri gayrimenkul yatırımı yapacaklara önemli
tüyolarda bulundu.

EKN Group, yatırım yapacaklara nasıl bir hizmet veriyor?

Yatırımın en güvenli limanı olan gayrimenkul, parasını değerlendirme düşüncesindeki hemen herkesin gündeminde mutlaka yer ediniyor. Ne kadar kazandırırsa kazandırsın her yatırım aracında olduğu gibi, gayrimenkulde de risk elbette var. İşte biz burada devreye giriyoruz. Doğru hamlelerle doğru yatırımın nerede yapılacağını araştırmalarımız doğrultusunda belirliyor ve bunu kişiye aktarıyoruz.

Yani bir bakıma kişilere tüyolar veriyorsunuz? Peki bu aralar gayrimenkulde yatırım için izlenen yol hangisi?

Şimdilerde zengin kesimin yaptığı yatırımları izlemek oldukça popüler. Yıllardır görüyoruz ki, onlar nereye yatırım yaparlarsa, mutlaka o bölge değerleniyor. Kıyıda köşede görülen bir yer yanına inşa edilen hastane, okul, sosyal tesis ya da büyük bir konut projesi ile bir anda değerlenebiliyor. Bu aslında çok kolay ama bir o kadar önemli bir yol.

Kısa bir süre içinde Ankara’nın önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketi oldunuz. Bu başarının hikayesi nedir?

Öncelikle ekibimizde çok iyi eğitim almış, bilgili, araştırmacı kişiler yer alıyor. Bizim için önemli olan iş yapmak değil, işi “doğru” yapabilmek. Yatırım yapmak isteyen kişi bize geldiğinde, yatırımını “hadi şuraya yap” demiyoruz. Bölge araştırmasını günler, bazen aylar süren çalışmalarla tamamlıyor, kişiyi ona göre yönlendiriyoruz. Kişiler bize güveniyor ve bize danışıyorlar. Onları en doğru şekilde yönlendirmeliyiz. Gayrimenkul, gerçekten çok önemli bir yatırım aracı. Her önüne gelen bu sıfatı almamalı. Sektörde eğitimli gayrimenkul yatırımcılarına büyük ihtiyaç var.

Peki neden gayrimenkul?

Biz, kayıtsız şartsız gayrimenkule yatırım yapın demiyoruz. Bugün iyi takip edilmesi durumunda, konunun uzmanlarının önerileri doğrultusunda döviz de, fonlar da, değerli madenler de ciddi kazançlar getirebilir. Gayrimenkul üzerine yoğunlaşmamızın nedeni, bu yatırım aracının her dönem değer kazanması ve orta, uzun vadede her zaman diğer araçlardan fazla getirisinin olması. Gayrimenkul yatırımlarının çok sayıda ve farklı türevleri var. Bunların çok iyi etüt edilmesi gerekiyor. Özellikle de 1 milyon lira ve üzeri bantta gayrimenkule yatırım yapmak isteyenlerin mutlaka alanında çok deneyimli danışmanlara yönelmesini öneriyoruz. Çünkü yanlış yatırım geri dönüşü onlarca yıl alabilen hayal kırıklıkları ile sonlanabilir.

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here