Ünlü Fotoğrafçı Utku Demirsoy, Nişanlısı Tuğçe Yalnızgül İle Evlendi

Ünlü fotoğrafçı Utku Demirsoy, nişanlısı Tuğçe Yalnızgül ile evlendi. Aile arasında gerçekleşen nikahın ardından ise fotoğrafçı Utku Demirsoy mutlu gününden kareleri sosyal medyadan paylaştı.

Ünlü fotoğrafçı Utku Demirsoynişanlısı Tuğçe Yalnızgül ile evlendi. Aile arasında gerçekleşen nikahın ardından ise fotoğrafçı Utku Demirsoy mutlu gününden kareleri sosyal medyadan paylaştı.

Utku Demirsoy Kimdir?

Utku Demirsoy, Mustafa Haşim Demirsoy ve Necla Demirsoy’un çocuğu olarak 1993 yılında Ankara’nın Çankaya ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık bölümü mezunudur.

Sanata ve reklamcılığa ilgisi küçük yaşlarında başlayan Demirsoy, çocukluk yıllarında karakalem resim ve fotoğrafçılık üzerine eğitimler aldı. Bu alanda çeşitli çalışmalar yaptı. Çeşitli üniversitelerde söyleşilere katıldı. 2011 yılında “Mimikler” isimli fotoğraf sergisi içerisinde Armağan Çağlayan, Cem Özer gibi birçok ünlü ismi fotoğrafladı.

2012 Yılında “Kanser’e Karşı Yalnız Değilsin!” isimli sergisinden dolayı Ankara Eczacı Odası‘ndan plaket aldı. 2016 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık TV‘de genel yayın yönetmenliği yaptı.

2016 yılından beri Markamera ile birlikte fotoğraf, video ve reklamcılık alanında projeler geliştirmektedir.