Home Röportaj Ünallar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Ünal Anlatıyor…

Ünallar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Ünal Anlatıyor…

Ankara’nın büyük ve önemli bir ilçesi olan Çubuk’ta ticarete ve üretime yön veren, Ünallar Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Bey ile aile şirketlerinin geçmişten bugüne olan serüvenlerini ve gelecek yatırım planlarını konuştuğumuz bu keyifli röportaj da herkese keyifli okumalar dileriz…

• Özkan Ünal kimdir sizi tanıyalım?

1983 yılında Ankara’nın Çubuk ilçesine esnaf bir
ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimimi Çubuk ilçesinde tamamladım. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirip aile şirketinde çalışmaya başladım. Vatani görevimi tamamlamak üzere iş hayatına ara verdim ve üstün hizmet belgesi alarak terhis olup, iş hayatıma kaldığı yerden devam ettim.

• Farklı sektörlerde yer alıyorsunuz? Sektörlerinizden ve sektördeki yerlerinizden bahseder misiniz?

1960’lı yıllarda ticari hayatına başlayan Ünallar Grup, bugün bünyesinde 35 personeli ile Çubuk ilçesinin istihdamında önemli bir nokta da yer almaktadır. Ünallar Grup bünyesinde Çubuk ilçesinin en büyük A+Bosch ve beyaz eşya bayiliği, Ünallar çarşı mağazası, ÖZK inşaat ve Eldaset zayıf akım network kablolama sistemleri bulunmaktadır. İnşaattan beyaz eşyaya, beyaz eşyadan tekstile, tekstilden elektrik elektronik sektörüne kadar geniş bir yelpazede faaliyet göstermekteyiz.

• Çubuk ilçesinde tanınan köklü bir ailesiniz, yatırımlarınızı burada tutmanızdan anlaşıldığı üzere Çubuk’a bağlı bir ailesiniz. Gelişmesi ve değerlenmesi noktasında sizin plan ve projeleriniz var mı?

1960 yılından beri ailemin Çubuk ilçesinin gelişiminde önemli katkıları bulunmakla birlikte Çubuk ilçesinin sosyal kültürel kalkınmasına desteğini esirgememiştir. Çubukspor kulübüne hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ailem Çubukspor kulübünde Başkan yardımcılığı yapmıştır. Buradaki hedefimiz, Çubuk ilçesinin gençlerini topluma faydalı birer birey olarak Çubuk’a ve topluma kazandırmaktır. Aynı zamanda Ankara Genç İşadamları Derneği yönetiminde bulunmaktayım.

Gelişen teknolojiye ayak uydurarak Eldaset firmamızla;

Network Çözümleri Yapısal Kablolama Fiber Optik Kablolama Elektrik Sanayi

Kablo Kanalları
Kabin Aksesuarları Sistem Odası Çözümleri

Datacenter Çözümleri
Network Ürünleri
Yapısal Kablolama
Bina ya da Kampus içi yapısal kablolama sistemlerinde
Cat3, Cat5e, Cat6, Cat6A, Cat7 sınıflarında bakır kablolar ve kompedantları, ihtiyaca bağlı olarak Fiber Optik kablolar ve kompedant ve Network Aktif Cihazları ile geçerli standartları sağlayan ürün ve hizmetler sunulmaktayız.

√ Genel ve yerel alan ağ projeleri

√ Anahtar teslim ağ kurulum ve entegrasyon işlemleri

√ Kablolama ürünleri pazarlama ve satışı

√ Ağ tasarımı, geliştirme ve genişletme

√ Yapısal kablolama teknik eğitim ve uygulamaları İle faaliyet vermektedir.

• Genç ve başarılı bir iş adamısınız. Yakın gelecekte aynı veya farklı sektörlerde başka planlamalarınız olacak mı?

Bahsettiğim gibi ANGİAD(Ankara Genç İşadamları Derneği) yönetimde yer almaktayım. Zaman içinde hem şehrimize hem

ilçemize hem de ülkemize katkı sağlayacak girişimlerimiz mutlaka olacaktır. Şu an için hedefim noktasında Çubuk’un ticari hacmini genişletip Ankara’dan hak ettiği payı almasında rol almak. Bundan sonraki hedeflerimizde Ankara’da beyaz eşya bayiliklerini arttırmak, tekstil sektörünü Ankara’ya özgü bir marka yaratarak öncelikle tüm Türkiye’ye sonra tüm dünyaya gelişen teknolojiye ayak uydurarak internet ağı ve konsept mağazalarla pazarlama ağını genişletmektir. Aynı zamanda devlet ihaleleri üzerinde yoğunluğumuzu arttırarak proje bazlı taahhüt işlerinde ağırlık vermek.

• Son olarak Bosslife Dergi ekibine ve okurlarına neler söylemek istersiniz?

Bosslife Dergisi yayın hayatına Ankara’da başlayıp kısa sürede ülke çapında isim yapmayı başarmış çizgisini koruyan, kalitesinden ödün vermeyen bir dergi olarak ayakta kalmayı başarmıştır. Özellikle yazılı basının değerinin azaldığı

son yıllarda farklı oluşu ve hitabındaki doğru isimlerle bir araya gelmesiyle bence tam bir başarıyı yakalamış, severek okunan, merakla takip edilen bir dergi olmuşlardır. Ekip noktasında hepsi birbirinden değerli ve enerjik insanların
bir araya toplanması diye belirtsem inanın yanlış olmaz diye düşünüyorum. Bizleri her ay yeni içeriklerle ve yeni insanların hikâyeleriyle buluşturan ekibe teşekkür ediyorum, yollarında bol başarı ve kazanç diliyorum…

Kaynak: Boss Life Dergi

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here