TARZIYLA FARK YARATMAK İSTEYENLER İÇİN

Son dönemlerde sunduğu geleneksel saatçilik öğeleriyle donatılmış modelleriyle saat meraklılarının radarından hiç çıkmayan Arnold & Son, günümüzde en kullanışlı komplikasyonlardan biri kabul edilen World Time (dünya saati) özelliğine yeni bir yorum getiren modeli Globetrotter ile boy gösterdi. Özellikle geride bıraktığımız birkaç yıl zarfında tanıttığı modellerle geleneksel saatçiliğin temel taşı komplikasyonları günümüze taşımayı başaran markalar arasında kendine sağlam bir yer edinen Arnold & Son, dünya saati fonksiyonuna yeni bir yorum getiren yeni modeli Globetrotter ile yine mükemmel bir işe imza atmış görünüyor.

Modelin kasası paslanmaz çelikten üretilmiş ve 45mm X 17.2mm ebatlarında tasarlanmış. Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar yer alan kasanın su geçirmezlik değeri ise 30 metre olarak ayarlanmış. Kasanın sahip olduğu tek ayar kolunun saate dair tüm fonksiyonları kontrol ettiğini de buraya eklemiş olalım. Arnold & Son Globetrotter modeline hayat vermesi için markanın kendi üretimi ve tasarımı olan Caliber A&S6022 tercih edilmiş. Modelin en çok dikkat çeken yeri şüphesiz kadranı, ancak mekanizma da en az kadran kadar özenli bir şekilde dekore edilmiş. Haute Horlogerie tarzı desenlerle süslenen mekanizmanın bileşenlerinde klasik Côtes de Genève motiflerine de yer verilmiş. Tamamı elle pahlanmış ve köşeleri parlatılmış köprülerin kullanıldığı mekanizmanın rotoru da iskelet formunda hazırlanmış. 28800vph (4Hz) hızında çalışan otomatik mekanizmanın tam kurulumda sunduğu güç rezerv süresi ise 45 saat olarak ayarlanmış.

Elde eskitilmiş lacivert dana derisi kayış ve Arnold & Son imzalı paslanmaz çelik toka ile gelen modelin etiket fiyatı 14.900,00 CHF olarak belirlenmiş.

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here