Saat Modasında Teknoloji Öne Çıkıyor!

Ralph Lauren Automative 45mm

Moda ikonu Ralph Lauren’in en büyük tutkusu olan otomobillerden ilham alarak tasarladığı Automative adlı koleksiyonun en değerli parçalarından biri de, tasarımında 1938 Bugatti Type 57SC Atlantic Coupe’nin ahşap direksiyonundan ilham alınan bu göz alıcı saat.

Hublot MP-05 LaFerrari Sapphire Tourbillon

Ferrari ve Hublot ortaklığı sonucunda ortaya çıkan, sadece 20 adet üretilen ve 300 bin dolar değerinde olan bu saat, safir kasası ve farklı tasarımı ile tıpkı Ferrari’nin şimdiye kadar ürettiği en özel otomobillerden biri olan LaFerrari gibi gerçek bir canavar.

The REC P-51

Klasik Amerikan otomobili deyince ilk akla gelen modellerden olan Mustang‘lerden ilham olan The Rec P-51’in her modeli, özel bir kod içeren kartla birlikte geliyor. Bu kodu tarattığınızda saat üzerindeki parçanın hangi Mustang’den geldiğini görebiliyorsunuz.

Porsche Design Monobloc Actuator

Dahili kronograf mekanizması sayesinde anlık süre tutma özelliğine sahip olan Porsche Design Monobloc Actuator’un en özel detayı, bu bölümün yeni 911 RSR‘ın motorundaki subapların açılıp kapanma zamanlamasını kontrol eden mekanizmadan esinlenen parça ile kontrol edilebiliyor olması.

Dior – Grand Soir Botanic

Dior’un kalbinizi çalma garantili saat koleksiyonu Grand Soir Botanic’i, modern ve gösterişli çiçekleri ile bu baharın en güzel tasarımı ilan ediyoruz. Üç boyutlu tasarımın incelikle saatlere işlendiği koleksiyonda, 8 farklı egzotik çiçek deseni yer alıyor. Safir, inci, altın ve daha bir sürü değerli taşın kullanıldığı tasarımlar tam bir işçilik harikası. Lüks mücevherlere grafik tasarım dokunuşu getiren bu saatler içinden bir tane seçip almak çok zor, zira hepsi birbirinden güzel!

Chanel – Première Camélia Skeleton

Chanel’in saat üretmeye başlamasının 30. yıl dönümünde, Baselworld’de tanıttığı Première Camélia Skeleton, Coco Chanel’in en en sevdiği çiçek olan kamelyayı bir kez daha onurlandırıyor. Chanel’in bu saat için geliştirdiği mekanizma, kamelya şeklinin altına gelecek ve o şekli alacak şekilde tasarlanmış. 282 parça elmastan oluşan saat, lüks mücevhere bayılan kadınların kolundan asla çıkarmak istemeyeceği güzellikte. Üç farklı modelde olan bu saatin sadece 12 adet üretilmiş olduğunu da belirtelim.

URWerk UR – 106 Flower Power

İsviçreli saat üreticisi URWerk’in Flower Power isimli saat koleksiyonunun dördüncü modeli UR-106 da bu baharla birlikte ilgi alanımıza giren saatlerden biri oldu. 96 bin dolarlık mücevherlerle donatılan saat, birbirinden zarif çiçek motifleri ile bezeli. Romantik konseptin yanı sıra, füturistik görünümü de modeline eklemleyen saat, farklı görünümü ile saatseverleri büyülüyor.

Jaquet Droz – Lady 8 Flower

Klasik tarzdan vazgeçemeyen kadınların gözdesi olacak, sıra dışı bir saat tasarımı ile karşımızda Jaquet Droz. Markanın Lady 8 Flower koleksiyonuna eklediği iki yeni çiçek açan saati bulunuyor. Saatlerde kullanılan 114 parça 1.61 karat safir, rengi ile büyülüyor. Bu saatten de dünya üzerinde sadece 8 adet bulunması planlanıyor.

Kaynak: Boss Life Dergi