Mercedes AMG Farkıyla Sürat Teknesi “Cigarette Racing 50 Marauder GT S

Mercedes gibi bir araca sahip olmak, hız ve gücün ne anlama geldiğini bilmekle eşdeğerdir. Direksiyonunda hissettiğiniz güven ve etraftan gelen hayran bakışlar, her sürüş deneyiminizde farklı hissetmenizi sağlar. Öyle gözüküyor ki firma, asfalt üstündeki başarısını su üzerinde de herkese kanıtlamaya karar vermiş. Cigarette Racing şirketiyle yapılan işbirliği neticesinde, ortaya göz alıcı bir sürat teknesi çıkarılmış. Su üstünde de başka markaların araçlarını kullanmanıza, Alman otomobil devinin gönlü razı olmamış, diyebiliriz.

Hız tutkularından su üzerinde de vazgeçemeyenlerin bir numaralı tercihidir sürat tekneleri. Dalgaların geçit vermez gücüne, saatte 220 km’den fazla hız yapabilen bir aracın karşı koyduğunu düşünün, etkileyici değil mi? Özellikle yaz aylarında eşsiz güzellikteki denizlerimizin, en güzel süslerinden biri bence sürat tekneleri. Hızla giderken arkalarında oluşturduğu köpük görülmeye değer bir manzara oluşturuyor. Mercedes’in sarı canavarını ise ayrı bir yere koymak lazım; çünkü ayrıcalıklarıyla bu araç diğerlerinden çok daha özel. Bu arada, sürat teknesini Mercedes’in hangi otomobil modeline benzettiniz? Sorumuzun cevabı, detaylı incelememizde saklı.

2 Mercury Marine yapımı yarış motoru ile güçlendirilen sürat teknesi, özel mat krom sarı rengi ile tüm bakışları kendisine çekmeyi başarıyor. Buna ek olarak, 1650 beygir gücü üretebilen hız botu, benzerlerinden 450 kg daha hafif olması nedeniyle, suyun üzerinde adeta uçar gibi gidiyor. 15 metre uzunluğunda, 2.40 metre genişliğinde olan uzun ve ince bot, Cigarette Racing 50 Marauder GT S konseptini tam anlamıyla uygulamış gibi görünüyor. Her ince detay, tek tek incelenerek tasarlanan bu muhteşem sürat teknesinin iç tasarımı da oldukça dikkat çekici!

İçerisinde özel tasarlanmış 5 koltuğu bulunan Marauder GT S, alcantara döşemeleri ve karbon fiber ayrıntıları ile göz dolduruyor. Son teknoloji ürünü sistemlerle donatılan teknede; Bluetooth özellikleri, bilgisayar tabanlı kontrol sistemi, 4 adet yüksek çözünürlüklü ekran, Garmin ile Cigarette navigasyonu ve son nesil bir ses sistemi gibi ayrıcalıklar olduğunu görüyoruz. Hız teknesinin fiyatı 1.2 milyon dolar olarak açıklanmış! Özelliklerine baktığımızda pahalı fiyat etiketini hak etmiş gibi görünüyor, ne dersiniz?

Kaynak: Boss Life Dergi